Wiosenna edycja Wampiriady 2018 [relacja]

24 kwietnia br. odbyła się wiosenna edycja Wampiriady. Wszyscy ci, którzy chcieli podzielić się cząstką siebie i uratować komuś życie, mogli oddać krew w specjalnie przygotowanych busach, które zaparkowały pod budynkiem CNTI. Organizatorem Wampiriady jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wampiriada to organizowana cyklicznie, dwa lub trzy razy w roku, największa w Polsce akcja honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Celem akcji jest uświadomienie studentów o potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Krew jest w wielu przypadkach niezastąpionym lekiem, który sami możemy podarować.

Wampiriada jest znakomitym sposobem do zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do włączenia się w Honorowe Dawstwo Krwi. Ważnym punktem akcji jest również obalenie nieprawdziwych i często krzywdzących mitów o oddawaniu krwi.

Podczas wiosennej edycji organizacja studencka NZS zorganizowała swoje stoisko, przy którym można było dowiedzieć się szczegółów o Wampiriadzie, wypełnić kwestionariusz Krwiodawcy i odpowiednio przygotować się do oddania krwi. Następnie Honorowi Krwiodawcy mogli odpocząć w strefie relaksu, poczęstować się smakołykami, odebrać gadżety, vouchery oraz atrakcyjne zniżki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!