Wiosenna edycja Wampiriady 2019 [zdjęcia]

16 kwietnia odbyła się kolejna edycja Wampiriady. Wszyscy, którzy chcieli podzielić się cząstką siebie i uratować komuś życie, mogli oddać krew w specjalnie przygotowanych busach, które zaparkowały pod budynkiem CNTI. Organizatorem Wampiriady jest Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wampiriada to organizowana cyklicznie, dwa lub trzy razy w roku największa w Polsce akcja honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Organizatorem i motorem napędowym akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów, a współpracuje z nim Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Celem akcji jest uświadomienie studentów o potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Krew jest w wielu przypadkach niezastąpionym lekiem, który sami możemy podarować. Wampiriada to znakomity sposób na zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do włączenia się w Honorowe Dawstwo Krwi. Ważnym punktem akcji jest obalenie nieprawdziwych i często krzywdzących mitów o oddawaniu krwi.