Występ Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" na Giszowcu

W sobotę, 26 maja br. na Katowickim Giszowcu w Parku pod Lipami odbył się festyn zorganizowany przez Śląską Izbę Inżynierów Budownictwa. Wystąpili tam również członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" na Giszowcu

W programie, oprócz mnóstwa atrakcji, zobaczyć można było występ Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który zaprezentował publiczności bogaty repertuar tańców śląskich z tańcami z regionu Pszczyny, Beskidu Śląskiego i Cieszyna, a także tańce narodowe.

Wraz z główną grupą Zespołu wystąpiła także grupa dziecięca, która podbiła serca publiczności. Ponadto Silesianie poprowadzili naukę tańca, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników festynu.