Za nami I Etap Testu Wiedzy Ekonomicznej

29 października odbył się Test Wiedzy Ekonomicznej, który zainaugurował JM Rektor

dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Wydarzenie było nową inicjatywą Forum Uczelni Ekonomicznych, koordynowaną na UE Katowice przez Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Za nami I etap Testu Wiedzy Ekonomicznej – międzyuczelnianego projektu powstałego w ramach Forum Uczelni Ekonomicznych, zrzeszających pięć największych publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce. Na każdej z nich (Katowice, Kraków, Wrocław Poznań oraz Warszawa) odbył się I etap Testu.

Zadaniem testu było sprawdzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej ekonomii za pomocą aplikacji Kahoot. Pięcioro najlepszych studentów z każdego I etapu wyjedzie do Poznania, gdzie podczas II etapu (15 grudnia 2018 r.) zawalczy o wyjątkowe nagrody. W Teście mogli wziąć udział studenci I lub II stopnia (dowolnej uczelni w Polsce).

Do następnego etapu zakwalifikowani zostali:

1. Jacek Misztal
  2. Marcin Mrowiec