Zespół UE Katowice reprezentuje Polskę w międzynarodowym finale GMC w Rosji

Zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pn. GoldenEye w składzie: Damian Podgórski, Justyna Najda (studenci) i Marcin Szewczyk (absolwent) już 4 lipca w Rosji zawalczy o tytuł Mistrzów Świata w Zarządzaniu Biznesem w finale międzynarodowym Global Management Challenge. Finałowe rozgrywki zakończą się w sobotę 6 lipca.

Konkurs Global Management Challenge jest największą na świecie symulacją biznesową oraz rozbudowaną strategiczną grą na bazie grywalizacji. Uczestnikami symulacji GMC są menedżerowie, specjaliści, młode talenty, również studenci o profilu ekonomicznym, którzy wcielają się w rolę zarządu wirtualnej spółki, a ich zadaniem jest zarządzanie firmą tak, aby osiągnęła najlepszy wynik finansowy na wirtualnym rynku. Zespoły firmowe i studenckie (3-5 osób) rywalizują ze sobą jednocześnie. Rozgrywka nie jest toczona indywidualnie przez każdy zespół. Drużyny podzielone są na grupy, w ramach których rywalizują o osiągnięcie jak najwyższego wyniku inwestycyjnego. Decyzje jednej drużyny mają wpływ na konkurentów z grupy, przez co zachodzi pełna interakcja pomiędzy uczestnikami.

Zespół GoldenEye zwyciężył etap krajowy XIX edycji konkursu GMC Poland (2018/2019) 9 kwietnia br. W finale znalazło się 5 zespołów studenckich (w tym 2 z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: GoldenEye – 1. miejsce oraz MGCG Managers – 6. miejsce) oraz 3 zespoły firmowe.

Projekt organizowany jest od 1980 roku, w formie ogólnokrajowych konkursów on-line w blisko 40 krajach. Na całym świecie inicjatywa zgromadziła już ponad pół miliona uczestników. W Polsce, od 2000 roku, w symulacji GMC uczestniczyło już ponad 27 tysięcy osób z firm oraz uczelni z całej Polski. Organizowane przez BIGRAM S.A. polskie edycje konkursu są  jednymi z największych na świecie.

Konkurs został wyróżniony certyfikatem CEL (Certificate for Technology-Enhanced Learning) - akredytacją Europejskiej Fundacji Rozwoju Zarządzania (EFMD – European Foundation for Management Development).

Więcej o GMC Poland można znaleźć na stronie: gmcpoland.pl oraz na: LinkedIn i Facebook.

O międzynarodowym konkursie GMC można przeczytać na: www.worldgmc.com

Reprezentacja UE Katowice podczas finału Global Management Challenge Poland (kwiecień 2019)