Gala Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej

16 listopada 2016 r. w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się Gala Przedsiębiorczości. W trakcie gali wręczone zostały Nagrody Gospodarcze im. Karola Adamieckiego.

fot. Dariusz Nowak

 
Gala Przedsiębiorczości skierowana była do lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz świata kultury i nauki. I edycja Konkursu wpisała się w obchody 100- lecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej, przypominając jednocześnie o 150. rocznicy urodzin Karola Adamieckiego. Konkurs organizowany był przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Patronat honorowy nad Konkursem objęli Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. W znamienitym gronie Kapituły Konkursu zasiadali z ramienia naszego Uniwersytetu dr hab. Alojzy Czech, prof. UE oraz prof. dr hab. Wojciech Dyduch.

W trakcie wydarzenia można było uczestniczyć w panelu dyskusyjnym pt. "Źródła innowacji w świetle współczesnych doświadczeń" prowadzonym przez dr. Marcina Komańdę oraz wysłuchać prelekcji dr hab. Alojzego Czecha, prof. UE na temat Karola Adamieckiego.

Gali Przedsiębiorczości towarzyszyła wystawa pamiątek związanych z życiem i twórczością Karola Adamieckiego przygotowywana przez Centrum Historii i Tradycji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach we współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Pałacem Kultury Zagłębia.

Więcej informacji

fot. Dariusz Nowak