JM Rektor w Radzie Programowej XIV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Miło nam poinformować, że JM Rektor przyjęła zaproszenie organizatorów Europejskiego Kongresu Gospodarczego do udziału w pracach Rady Programowej EEC.

XIV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC 2022) odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP.

Głównym zadaniem Rady Programowej jest przygotowanie agendy XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Pierwsze spotkanie Rady odbędzie się 20 grudnia 2021 r. w sali konferencyjnej MCK.

Podczas tegorocznej edycji EEC organizatorzy planują zaprosić do dyskusji o rozpędzonej cyfryzacji gospodarki, wpływie tych procesów na produkcję, na handel, na kształtowanie nowych modeli ludzkich zachowań. Ważny pozostanie obszar zielonej transformacji gospodarki ‒ przekształcania jej w duchu zrównoważenia, ograniczania wpływu na środowisko i klimat. Gorącym tematem będzie także proces przekształcania energetyki ‒ także w kontekście cen nośników energii, nowych regulacji i sytuacji międzynarodowej. Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące odbudowy (czy przebudowy) europejskiej gospodarki, finansowania kluczowych programów i projektów. O globalnej ekonomii, konkurencyjności, łańcuchach dostaw, relacjach handlowych i inwestycjach porozmawiamy w kontekście zmieniających się realiów geopolitycznych.

Więcej informacji na temat Europejskiego Kongresu Gospodarczego na stroniewww.eecpoland.eu/pl/