39. Akademia Kariery

Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów naszej Uczelni na bezpłatne szkolenia i warsztaty w ramach 39. edycji Akademii Kariery organizowanej przez Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami.

Jak znaleźć pracę w księgowości – gdzie szukać i czego się spodziewać?

6 listopada 2019, godz. 9:40 - 11:40

TMF Poland Sp. z o.o.

Cele:

• Przekazanie wiedzy dotyczącej procesu poszukiwania pracy - od tworzenia CV, przez współpracę z firmami rekrutacyjnymi, do przygotowania na rozmowę.
  • Przedstawienie możliwości, jakie mogą spotkać na rynku pracy studenci zainteresowani pracą w księgowości - profile firm (biura rachunkowe, firmy BPO/SSC)

• Poszukiwanie pracy od A do Z
  • Jak przygotować CV?
  • Jakimi sposobami szukać ofert?
  • Jak się zaprezentować podczas rozmowy rekrutacyjnej?
  • Możliwe ścieżki rozwoju w księgowości
  • Księgowość budżetowa
  • Księgowość wewnętrzna
  • Biuro rachunkowe krajowe
  • Globalna firma outsorcingowa

Szkolenie poprowadzą:

• Ewa Ogłozińska – Kierownik Działu Księgowości w polskim oddziale TMF Group w Katowicach. Zarządza 8-osobowym zespołem specjalistów, obsługującym księgowo spółki krajowe i oddziały spółek zagranicznych, fundacje oraz spółki specjalnego przeznaczenia. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na stanowisku głównej księgowej w firmach budowlanych oraz prowadząc własne biuro rachunkowe. Ewa Ogłozińska jest absolwentką kierunku Zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończyła 3. rok studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, na wydziale Finansów. Rozprawę doktorską planuje poświęcić tematowi sprawozdawczości spółek.
  •  Michał Zając – Specjalista ds. Rekrutacji odpowiedzialny za pozyskiwanie talentów dla biura TMF Group w Katowicach. Posiada ponad pięcioletnie doświadczenie zawodowe w obszarze rekrutacji, zarówno w dziale wewnętrznym, jak również w pracy w agencji rekrutacyjnej. Michał Zając jest absolwentem Psychologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku HR Business Parter w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

ZGŁOSZENIA - Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Organizacja transportu międzynarodowego dla klientów branży automotive

07.11.2019, w godz. 9:50 – 11:20

Raben Transport Sp. z o.o.

Cele:

• Omówienie procesów logistycznych występujących w łańcuchu dostaw
  • Zapoznanie studentów ze specyfiką organizacji transportów międzynarodowych dla branży automotive

Program:

• Opis przedsiębiorstwa i prezentacja firmy,
  • Podstawowe procesy logistyczne realizowane w firmach i łańcuchach dostaw,
  • Wymagania branży automotive,
  • Rozwiązania dedykowane dla klientów branży automotive.

Warsztat poprowadzą:

• Marta Wesołowska-Stoksik – Kierownik oddziału
  • Joanna Sobala – Lider zespołu
  • Marta Momot – Lider zespołu

Are you ready to work? …czyli kilka wskazówek z kieszeni rekrutera

08.11.2019, w godz. 10:00 - 13:00

DPM Sp. z o.o.

Cel: Przygotowanie do skutecznego wejścia na rynek pracy.

Program:

• Jak prezentować się na rynku pracy?
  • Efektywna rozmowa kwalifikacyjna
  • Poprawny dokument CV
  • Jak prezentować się w social mediach?
  • Jak dbać o swój wizerunek zawodowy na rynku pracy?

Warsztat poprowadzi:

• Magdalena Wieczorek – psycholog, trener, koordynator projektów z zakresu outplacementu, selekcji i rekrutacji personelu na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Z ramienia firmy DPM Sp. z o.o. efektywnie dobiera kapitał ludzki do organizacji oraz usprawnia jej procesy personalne. Współpracuje z małymi, średnimi i dużymi firmami, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym z branży produkcyjnej, produkcyjno-usługowej, finansowej, IT, spożywczej, hotelarskiej.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku.