Druga edycja warsztatów projektowych z firmą Amazon

10 grudnia 2019 odbyło się pierwsze spotkanie drugiej edycji interdyscyplinarnych warsztatów realizowanych wraz z firmą Amazon w ramach projektu PO WER 2014-2020 "Blisko - Międzynarodowo - Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach".

Podczas cyklu sześciu spotkań studenci kierunków Ekonomia, Logistyka (inżynierska), Logistyka, Analityka gospodarcza, Finanse i Rachunkowość, pracując w interdyscyplinarnych zespołach, będą mieli okazję do zapoznania się z realnymi zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa i ich aktywnego tworzenia pod nadzorem opiekunów z firmy Amazon i z naszej Uczelni. Wśród omawianych i realizowanych zagadnień praktycznych znajdą się m. in.: kwestie związane z rozwojem przedsiębiorstwa, aspekty dotyczące human resources, opracowanie layoutu magazynu i założeń jego funkcjonowania, zastosowanie arkuszy kalkulacyjnych w analizach itd.

Rozwinięciem i uzupełnieniem realizowanych zagadnień będzie poznanie, na różnych przykładach, tematyki związanej z wyzwaniami cywilizacyjnymi, w tym konieczności wprowadzania zasad zrównoważonego rozwoju, kształtowania systemów Logistyki 4.0, Internetu rzeczy, znaczenia symulacji w biznesie i sferze logistyki, a także long-life learningu oraz znaczenia kompetencji "twardych" i "miękkich" w celu tworzenia optymalnych rozwiązań w biznesie.

fot. dr Piotr Hanus