Przewodnik dla kandydatów na kierunek Logistyka
Rekrutacja prowadzona jest na studia II stopnia
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia na kierunek Logistyka (3-semestralna) mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów wyższych z tytułem zawodowym magistra, inżyniera lub równorzędnym nadanym przez uczelnie publiczne i niepubliczne.
Studia trwają 3 semestry i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.
Zachęcamy do zapoznania się z opisem kierunku i programem studiów.
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia na kierunek Logistyka (3 semestry) mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom studiów z tytułem zawodowym inżyniera, magistra lub równorzędnym, nadanym przez uczelnie publiczne i niepubliczne.
Na I rok studiów drugiego stopnia może być przyjęty kandydat, który:
- posiada na dyplomie ukończenia studiów wyższych ocenę wyższą niż ocena graniczna ustalona w toku postępowania kwalifikacyjnego przez Uczelniana Komisję Rekrutacyjną,
- złożył dokumenty w terminie do 13 lutego 2021 roku.
zobacz więcej:
- Wejdź na stronę www.irk.ue.katowice.pl, wypełnij formularz rekrutacyjny swoimi danymi i wybierz interesujący Cię kierunek studiów. Kandydaci logują się w systemie IRK i wpłacają opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto widoczne w systemie do 13 lutego 2021 roku.
- Wgraj zdjęcie do podania, nawet jeżeli nie będziesz ubiegać się o nową legitymację. Pamiętaj aby spełniało wymogi, które są opisane w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Kliknij jeśli masz kłopot z wgraniem zdjęcia do systemu i skorzystaj z naszego programu do kadrowania!
- Uzupełnij podanie o dane z dyplomu. Podania, do których nie zostaną wprowadzone wyniki, nie zostaną rozpatrzone. Sprawdź, czy wprowadzone dane pokrywają się z wynikami uzyskanymi w dyplomie.
- Dokonaj opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na indywidualny nr konta widoczny w systemie. Jeśli to możliwe, nie czekaj z wpłatą do ostatniego dnia rekrutacji. Opłatę uważa się za wpłaconą w momencie wpływu pieniędzy na konto Uniwersytetu. Możesz skorzystać z blankietu wpłaty dostępnego w systemie lub dokonać przelewu przez Internet. Podczas składania kompletu dokumentów należy zabrać ze sobą również potwierdzenie przelewu i przedstawić je osobie przyjmującej dokumenty.
Osoby, które wniosą opłatę rekrutacyjną na studia stacjonarne na rok akademicki 2020/2021 i nie zostaną zakwalifikowane do przyjęcia lub zostaną przyjęte i zrezygnują, mogą złożyć podanie na studia niestacjonarne bez konieczności ponownego uiszczania opłaty rekrutacyjnej.
UWAGA! Opłata rekrutacyjna, którą wnosi kandydat to opłata za proces rekrutacyjny. - Złóż komplet dokumentów w Dziale Rekrutacji między 11 stycznia a 13 lutego.
- Sprawdź wyniki. 17 lutego w systemie IRK pojawi się informacja o wyniku przyjęcia na studia. Otrzymasz wiadomość mailową z informacją o wyniku przyjęcia na studia, na adres podany podczas rejestracji.
Wysokość opłaty rekrutacyjnej w roku akademickim 2020/2021 wynosi 85 zł.
Wpłaty należy dokonać na indywidualny nr konta widoczny w systemie.
Zalecamy wykorzystanie blankietu wpłaty dostępnego w systemie lub dokonanie przelewu przez Internet.
Pamiętaj! Podczas składania kompletu dokumentów należy zabrać ze sobą również potwierdzenie przelewu i przedstawić je osobie przyjmującej dokumenty.
Kandydaci na kierunek Logistyka składają dokumenty na studia stacjonarne i niestacjonarne od 11 stycznia do 13 lutego 2021 roku w Biurze Rekrutacji.
Terminy przyjmowania dokumentów:
- poniedziałek: 8:00 - 14:00
- wtorek: 8:00 - 14:00
- środa: 8:00 - 14:00
- czwartek: 8:00 - 15:00
- wtorek, 9 lutego: od 8.00 - 18.00
- sobota, 13 lutego: 10:00 - 14:00
Biuro Rekrutacji
pokój 2/17 w budynku CNTI, ul. Bogucicka 5, 40-287 Katowice
tel. +48 32257-7152,
+48 32257-7012.
e-mail: rekrutacja@ue.katowice.pl
Komplet dokumentów umieść w białej, tekturowej, wiązanej teczce. Wzór napisu na teczkę pobierz z systemu IRK, wytnij zgodnie z instrukcją i naklej na teczkę.
Wymagane dokumenty:
- Podanie na studia wydrukowane z systemu – nie zapomnij podpisać go w wyznaczonych miejscach. Podanie, które nie będzie podpisane, nie zostanie przyjęte.
- Oryginał dyplomu i suplementu albo zaświadczenie o ukończeniu studiów*.
- Dowód osobisty, który przedstawisz do wglądu.
- Potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
W przypadku cudzoziemców lub zagranicznego wykształcenia należy dostarczyć:
- Oryginał dyplomu ukończenia studiów I stopnia zalegalizowanego lub opatrzonego apostille. Sprawdź, czy Twój dyplom jest uznawany w Polsce, oraz czy wymagana jest jego legalizacja.
- Tłumaczenie przysięgłe ww. dyplomu na j. polski lub j. angielski.
- Zaświadczenie potwierdzające, że posiadane wykształcenie uprawnia do kontynuowania nauki na studiach magisterskich (II stopnia) w kraju jego uzyskania (wymagane tylko w przypadku, kiedy nie ma takiej informacji na dyplomie lub suplemencie).
- Dokument o przebiegu studiów (suplement do dyplomu) wydany w języku angielskim lub z tłumaczeniem przysięgłym na język polski.
- Potwierdzenie znajomości języka polskiego na poziomie min. B2.
- Paszport.
- Dokument potwierdzający uprawnienia do podjęcia studiów bez odpłatności (jeśli dotyczy).
- Dokument potwierdzający legalny pobyt w Polsce np. wiza lub karta pobytu (jeśli dotyczy).
Więcej informacji na tej stronie.
* Na studia drugiego stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021 może być przyjęta osoba, która przedstawi zaświadczenie o ukończeniu studiów zawierające informacje o poziomie, kierunku i profilu studiów, uzyskanym tytule zawodowym i słownie określonym wyniku ukończenia studiów. Osoba ta w terminie 30 dni od dnia wydania jej dyplomu ukończenia studiów, przedkłada ten dyplom w uczelni, w której została przyjęta na studia drugiego stopnia, pod rygorem skreślenia z listy studentów.