Etapy rekrutacji dla osób z maturą zdawaną w Polsce

Wypełnij formularz rekrutacyjny swoimi danymi i wybierz interesujący Cię kierunek studiów. Możesz wybrać jeden kierunek główny, który interesuje cię najbardziej i dwa dodatkowe kierunki, które będą traktowane, jako alternatywne. Pamiętaj, kwalifikacja na studia odbędzie się w oparciu o kolejność kierunków jaką zaznaczysz.

Pamiętaj aby spełniało wymogi, które są opisane w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Podania, do których nie zostaną wprowadzone wyniki, nie zostaną rozpatrzone. Sprawdź, czy wprowadzone dane pokrywają się z wynikami uzyskanymi na świadectwie.

Dokonaj opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na indywidualny nr konta widoczny w systemie.

Możesz skorzystać z blankietu wpłaty dostępnego w systemie lub dokonać przelewu przez Internet.

1. Podanie na studia wydrukowane z systemu – nie zapomnij podpisać go w wyznaczonych miejscach. Podanie, które nie będzie podpisane, nie zostanie przyjęte.

2. Oryginał świadectwa dojrzałości, który przedstawisz do wglądu.

3. Dowód osobisty, który przedstawisz do wglądu.

4. Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 – jeśli kierunek prowadzony jest w języku angielskim.

5. Oświadczenie przedstawiciela ustawowego o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych - jeżeli kandydat jest osobą niepełnoletnią

6. Potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

Kserokopie dokumentów będzie można wykonać nieodpłatnie w punkcie ksero w miejscu pracy Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych.

Komplet dokumentów umieść w białej, tekturowej, wiązanej teczce.

Wzór napisu na teczkę pobierz z systemu IRK, wytnij zgodnie z instrukcją i naklej na teczkę.

Sprawdź w harmonogramie dni i godziny pracy Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych i złóż komplet dokumentów:

• NA STUDIA W KATOWICACH
    Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (IV poziom)
    ul. Bogucicka 5, 40-287 Katowice

• NA STUDIA W RYBNIKU
    ul. Rudzka 13c, 44-200 Rybnik, pokój 1.3
    tel. 32 432 9850, 32 432 9851

Pamiętaj, że dokumentów nie musisz składać osobiście! (szczegóły poniżej).

W systemie IRK pojawi się informacja o wyniku przyjęcia na studia. Otrzymasz wiadomość mailem z informacją o wyniku przyjęcia na studia, na adres podany podczas rejestracji.

Ważne informacje

• Pamiętaj! Podanie wyników z dwóch przedmiotów jest konieczne dla każdego wybranego kierunku w podaniu.

• Jeśli posiadasz maturę dwujęzyczną – pamiętaj aby w menu "Wykształcenie" odpowiednio zaznaczyć pole o posiadaniu matury dwujęzycznej, wówczas system prawidłowo naliczy dodatkowe punkty za przedmiot zdawany na poziomie dla szkół dwujęzycznych.

• Jeśli na egzaminie dojrzałości (starej maturze – zdawanej do 2005 roku) nie zdawałeś przedmiotu będącego podstawą kwalifikacji na I rok studiów, składasz również kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej (oryginał świadectwa do wglądu).

• Jeśli nie możesz dostarczyć dokumentów osobiście – nie musisz. Dokumenty, może przynieść za Ciebie rodzic lub inna wskazana przez Ciebie osoba. Uczelnia nie wymaga upoważnienia do złożenia dokumentów. Pamiętaj jednak, aby dokumenty w teczce były kompletne i podpisane we wszystkich wymaganych miejscach.

• Osoby, które wniosą opłatę rekrutacyjną na studia stacjonarne na rok akademicki 2018/2019 i nie zostaną zakwalifikowane do przyjęcia lub zostaną przyjęte i zrezygnują, mogą złożyć podanie na studia niestacjonarne bez konieczności ponownego uiszczania opłaty rekrutacyjnej.

Informacji o naborze na studia udziela Zespół ds. Rekrutacji

ul. Bogucicka 3, Katowice budynek A, pokój 119a