Etapy rekrutacji dla osób z dyplomem uzyskanym za granicą

Wypełnij formularz rekrutacyjny swoimi danymi i wybierz interesujący Cię kierunek studiów. Możesz wybrać jeden kierunek główny, który interesuje cię najbardziej i dwa dodatkowe kierunki, które będą traktowane, jako alternatywne. Pamiętaj, kwalifikacja na studia odbędzie się w oparciu o kolejność kierunków jaką zaznaczysz.

Pamiętaj aby spełniało wymogi, które są opisane w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Oceny z dyplomu/suplementu zostaną przeliczone przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną i zostaniesz poinformowany mailem, które przedmioty i jakie oceny w skali polskiej należy wprowadzić do podania.

Dokonaj opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na indywidualny nr konta widoczny w systemie.

Możesz skorzystać z blankietu wpłaty dostępnego w systemie lub dokonać przelewu przez Internet.

Dane do przelewu zza granicy:

IBAN: PL (indywidualny numer konta widoczny w systemie)
SWIFT: INGBPLPW
ING Bank Śląski S. A.
ul. Sokolska 34
Poland

Właściciel rachunku:
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Poland

1. Podanie na studia wydrukowane z systemu – nie zapomnij podpisać go w wyznaczonych miejscach. Podanie, które nie będzie podpisane, nie zostanie przyjęte.

2. Kserokopię dyplomu, zalegalizowanego lub opatrzonego apostille. Zabierz ze sobą także oryginał, który przedstawisz do wglądu w komisji.

3. Tłumaczenie dyplomu na język polski, sporządzone przez tłumacza przysięgłego lub potwierdzone notarialnie.

4. Kserokopię dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport) – oryginał tego dokumentu, również należy przedstawić do wglądu.

5. Potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

6. Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 – jeśli kierunek prowadzony jest w języku angielskim.

7. Dokument potwierdzający znajomość języka polskiego – jeśli kierunek prowadzony jest w języku polskim (z obowiązku dostarczenia tego dokumentu zwolnione są osoby posiadające Kartę Polaka).

8. Dotyczy cudzoziemców: zaświadczenie lekarskie wg wzoru lub inne zaświadczenie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia kształcenia wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski (zaświadczenie musi być wydane w roku rekrutacji).

Komplet dokumentów umieść w białej, tekturowej, wiązanej teczce.

Wzór napisu na teczkę pobierz z systemu IRK, wytnij zgodnie z instrukcją i naklej na teczkę.

Sprawdź w harmonogramie dni i godziny urzędowania Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych i złóż komplet dokumentów

• NA STUDIA W KATOWICACH
    Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (IV poziom)
    ul. Bogucicka 5, 40-287 Katowice

Pamiętaj, że dokumentów nie musisz składać osobiście! (szczegóły poniżej).

Podczas dni adaptacyjnych dla osób przyjętych na studia będzie można dostarczyć do Dziekanatu: dokument potwierdzający ubezpieczenie i kopię wizy (oryginał do wglądu) lub innego dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium RP oraz wskazać adres do doręczeń przyszłej korespondencji na terenie RP.

W systemie IRK pojawi się informacja o wyniku przyjęcia na studia. Otrzymasz wiadomość mailem z informacją o wyniku przyjęcia na studia, na adres podany podczas rejestracji.

Ważne informacje

• Jeśli nie posiadasz jeszcze wydanego dyplomu to możesz do dokumentów załączyć oryginał zaświadczenia o przebytej obronie. Zaświadczenie powinno zawierać nazwę uczelni, tryb i kierunek studiów, datę i ocenę obrony, pieczęć i podpis osoby upoważnionej.

• Jeśli nie możesz dostarczyć dokumentów osobiście – nie musisz. Dokumenty, może przynieść za Ciebie rodzic lub inna wskazana przez Ciebie osoba. Uczelnia nie wymaga upoważnienia do złożenia dokumentów. Pamiętaj jednak, aby dokumenty w teczce były kompletne i podpisane we wszystkich wymaganych miejscach. W takim przypadku do dokumentów dołącz kserokopię swojego dowodu osobistego.

• Osoby, które wniosą opłatę rekrutacyjną na studia stacjonarne na rok akademicki 2018/2019 i nie zostaną zakwalifikowane do przyjęcia lub zostaną przyjęte i zrezygnują, mogą złożyć podanie na studia niestacjonarne bez konieczności ponownego uiszczania opłaty rekrutacyjnej.

Informacji o naborze na studia udziela Zespół ds. Rekrutacji

ul. Bogucicka 3, Katowice budynek A, pokój 119a