Przejdź do menu Przejdź do treści

Juwenalia Śląskie 2023 - Wielki Barwny Korowód Studentów i przekazanie kluczy do bram miasta

23 maja 2023 r. Wielkim Barwnym Korowodem, który wyruszył spod Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a następnie przeszedł ulicami Katowic do Parku Powstańców Śląskich, oficjalnie rozpoczęliśmy Juwenalia Śląskie 2023! Aby tradycji stało się zadość oficjalnie klucze do bram miasta studentom przekazał Prezydent Katowic Marcin Krupa. Najlepsze życzenia dla studentów przekazali przedstawiciele władz uczelni wyższych w Katowicach, w tym JM Rektor naszego Uniwersytetu prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Przekazanie kluczy do bram miasta

Wielki Barwny Korowód tradycyjnie już przeszedł ulicami miasta, by dotrzeć do Parku Powstańców Śląskich, gdzie na studentów czekali przedstawiciele władz miasta oraz uczelni wyższych. 

"Miło na Was patrzeć, że jesteście uśmiechnięci, pełni energii i, że potraficie łączyć edukację i naukę z rozrywką. W ten piękny majowy dzień, cieszymy się, że jesteśmy razem tu z Wami i, że te kilka dni należy absolutnie do Was! Bawcie się bezpiecznie, zdrowo i powracajcie na uczelnie. Cieszę się, że taka duża reprezentacja z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przybyła na te Juwenalia. Dodatkowo jestem niezmiernie dumna, że nasi studenci chcą studiować w Katowicach, właśnie w Europejskim Mieście Nauki 2024!" - podkreślała JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. 

Następnie wypowiadając formułę "Od tej chwili stajecie się gospodarzami miasta" Prezydent Katowic Marcin Krupa oficjalnie przekazał studentom klucze do bram miasta. 

Więcej informacji

Podczas tegorocznych Juwenaliów Śląskich wystąpią m.in. Margaret, Avi, Kacperczyk oraz wielu innych uzdolnionych muzycznie wykonawców. Juwenalia Śląskie i towarzyszące im koncerty odbędą się w Katowickim Parku Leśnym. Z tej okazji w dniach 25 oraz 26 maja br. obowiązują dni rektorskie.

Galeria zdjęć z Korowodu

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3