W czwartek 30 czerwca br. w ramach Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum WUF11) odbył się briefing prasowy "Zbudujmy Miasto Nauki" z udziałem Prezydenta Miasta Katowice dra Marcina Krupy oraz przedstawicieli władz uczelni publicznych... [Więcej]
W dniach 9-10 czerwca JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak uczestniczyła w jubileuszowej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, podczas której podsumowano dotychczasowe działania, ze szczególnym uwzględnieniem sprawozdania za rok... [Więcej]
Ruszyła rejestracja na studia stacjonarne i niestacjonarne I oraz II stopnia (studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie). Sprawdź nowe kierunki i specjalności w języku polskim lub angielskim i już teraz załóż konto w systemie Internetowej... [Więcej]
W dniach 26-30 czerwca 2022 r. w Katowicach odbyła się 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum, WUF11). Hasło przewodnie tegorocznego Forum to "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości". W wydarzeniu wzięło udział ponad 20 000... [Więcej]
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy, Studenci i Doktoranci, pragnę serdecznie zaprosić Państwa na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, którą zaplanowano na 6 października br. na godz. 11:00.... [Więcej]
28 czerwca br. na terenie dawnych akademików UE Katowice odbył się Polsko-Ukraiński Festyn Integracyjny, organizowany przez Urząd Miasta Katowice oraz Miejski Dom Kultury "Ligota". Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był jednym z partnerów... [Więcej]
Serdecznie zapraszamy na 11. sesję Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum, WUF11), która odbywa się dniach 26-30 czerwca 2022 r. w Katowicach. Przewodnie hasło Forum to "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości". W wydarzeniu biorą... [Więcej]
Jednym z działań Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest tworzenie trwałych form współpracy z otoczeniem biznesowym i instytucjonalnym na rzecz aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów. Podpisanie dokumentów było uwieńczeniem kooperacji... [Więcej]
Edyta Lachowicz-Santos, Dyrektor Biura Internacjonalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowiach, została członkinią Rady Generalnej EAIE European Association for International Education - jednego z najważniejszych stowarzyszeń branżowych,... [Więcej]
20 czerwca w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie odbył się IX Kongres Uniwersytetów Dziecięcych, który uroczyście zainaugurowała dr Karolina Zioło-Pużuk, Zastępczyni Szefa Kancelarii Senatu RP. Organizatorami tegorocznego spotkania byli... [Więcej]