Rekrutacja do Programu CIMA

Zdobądź międzynarodową kwalifikację uznawaną na rynku pracy

- aplikuj do Programu CIMA na Uczelni już dziś! 

Od dawna – nie tylko w trakcie tegorocznej sytuacji z pandemią COVID 19 na całym świecie, niełatwo wyróżnić się na rynku pracy dlatego koniecznością dla studentów jest stałe podnoszenie kompetencji poza uczelnią oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym.

Dodatkowo, nieustanne zmiany i trudne decyzje biznesowe stały się codziennością dla wielu managerów - zwłaszcza od marca 2020 kiedy to wprowadzono „lockdown” w Polsce. Tym samym obecna sytuacja wręcz obliguje młode pokolenie pracowników do stałego uzupełniana wiedzy poza wybranym wcześniej kierunkiem studiów w różnych obszarach.

Jeśli chcesz nadążyć za współczesnymi trendami bądź dopiero szukasz swojej ścieżki zawodowej – przeczytaj artykuł do końca.

Od ponad 100 lat CIMA i najbardziej prestiżowe uczelnie ekonomiczne na świecie umożliwiają najlepszym studentom zdobycie certyfikatu CIMA, który znany jest i uznawany przez pracodawców. W Polsce studenci mogą także aplikować do Programów CIMA dzięki którym mogą liczyć na wiele korzyści i benefitów. Co trzeba zrobić, aby stać się studentem CIMA podczas studiów licencjackich lub magisterskich?

Wystarczy wziąć udział w rekrutacji, wypełnić formularz i czekać na decyzję Uczelni i CIMA: UWAGA rekrutacja właśnie trwa!

Krótko o CIMA dla tych studentów, którzy słyszą nazwę CIMA po raz pierwszy. The Chartered Institute of Management Accountants® istnieje on ponad 100 lat i jest największą organizacją na świecie, która w swoim gronie zrzesza specjalistów i ekspertów z obszaru rachunkowości zarządczej. CIMA to ponad 232 tysiące członków i studentów w 177 krajach. CIMA wraz z uczelniami w Polsce i za granicą umożliwia studentom zdobycie profesjonalnej kwalifikacji z dziedziny rachunkowości zarządczej – na dwóch podstawowych poziomach już w trakcie studiów.  

CIMA na różnych poziomach certyfikacji potwierdza przygotowanie do całościowego zarządzenia pionem finansowym zarówno we własnym przedsiębiorstwie, firmach krajowych i międzynarodowych korporacjach. Poniżej szczegółowo opisane umiejętności, których studenci uczą się w Programie CIMA:

• Business skills – sposoby przekładania danych na wiedzę i strategię

• People skills – znajomość efektywnej komunikacji, wpływu, negocjacji i współpracy

• Leadership skills – sposoby budowania i motywowania zespołów oraz stymulacji wyniki

• Digital skills – zagadnienia programu uczą m.in. jak tworzyć cyfrowy content, jak analizować i przedstawiać dane oraz jak rozwiązywać problemy

•Technical skills – uczestnicy dowiadują się i praktykują stosowanie umiejętności rachunkowych i finansowych.

 

Na koniec kilka ciekawych opinii nie tylko przedstawicieli CIMA, ale także Ambasadora CIMA, którzy tak jak Wy obecnie kiedyś sam podejmował decyzję o dołączeniu do Programu CIMA.

Jak mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, CIMA, „CIMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Dlatego profesjonalna kwalifikacja z rachunkowości zarządczej CIMA to zestaw kompetencji uznawany globalnie za najbardziej aktualny w obszarze finansów. Posiadacze dyplomu CIMA to cenieni w środowisku biznesowym profesjonaliści, aktywnie poszukiwani przez pracodawców z każdej branży, pełniący istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji”.

Według Aleksandra Gorczycy (byłego Ambasadora CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz studenta Programu CIMA na Uczelni), „Program ten daje studentom możliwość zdobycia praktycznej wiedzy finansowej, potwierdzenia jej międzynarodowym certyfikatem, poznania osobiście profesjonalistów „top level” pracujących w biznesie, wyróżnienia się na rynku pracy spośród swoich koleżanek i kolegów z kierunków ekonomicznych - co jest w dzisiejszych czasach niezmiernie trudne.”.

Zatem nie czekaj z decyzją – zarejestruj się już dziś na stronie cimauczelnie.pl i pamiętaj, że CIMA zapewni Ci przewagę zwłaszcza, że Twoja kariera zawodowa nie będzie czekać aż do momentu, gdy skończysz studia.

Studia I stopnia - UE&CIMA-CBA

Od października 2018 r. studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają także szansę na zdobycie w ramach studiów, na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń, certyfikatu CIMA z rachunkowości Biznesowej (CIMA Certificate in Business Accounting, profesjonalny tytuł zawodowy: CIMA CertBA). 

Program ten jest kierowany do studentów pierwszego stopnia kierunku "Finanse i rachunkowość", którzy mogą do niego dołączyć nie wcześniej niż na 3. semestrze studiów. Umożliwia studentom zdobycie dodatkowej kwalifikacji cenionej w świecie biznesu.

CIMA ma na celu przekazanie studentom najbardziej aktualnej wiedzy z dziedziny finansów i rachunkowości jak i wykształcenie umiejętności strategicznego myślenia oraz rozumienia skomplikowanych procesów biznesowych. Certyfikat z Rachunkowości Biznesowej jest sam w sobie cennym zestawem kwalifikacji oraz stanowi bazę Kwalifikacji Profesjonalnej. 

Studia II stopnia - UE&CIMA-DMA

Od października 2015 r. studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają szansę na zdobycie w ramach studiów, na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń, certyfikatu CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) - jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów z dziedziny zarządzania finansami.

Celem wspólnego projektu jest zapewnienie studentom gruntownej wiedzy i praktycznych umiejętności pożądanych dziś na rynku pracy. 

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Specjaliści z dyplomem CIMA pracują w samym sercu biznesu – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym czy non-profit. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, tworząc najbardziej wartościowe raporty i prowadząc badania, a także nieustannie aktualizuje swój program nauczania, aby być pierwszym wyborem pracodawców przy rekrutacji liderów biznesu w dziedzinie finansów. 

CIMA jest elitarną kwalifikacją, najbardziej cenioną przez pracodawców na całym świecie. Studia CIMA pozwalają na wykreowanie ludzi ambitnych, nastawionych na sukces, którzy podczas nauki udowodnili jak wysokie umiejętności posiadają. Wybierając program CIMA już na studiach, ułatwiasz sobie start na rynku pracy.

Jesteśmy tylko na renomowanych uczelniach w Polsce – współpracujemy z najlepszymi, a najlepsi współpracują z nami!

Zobacz broszurę

Studia podyplomowe Business Accounting-CIMA certification

Już od października 2019 rozszerzamy ofertę dydaktyczną realizowaną wspólnie z CIMA - tym razem zapraszamy na studia podyplomowe.

Studia Business Accounting – CIMA certification składają się z czterech głównych modułów (2 w języku angielskim, 2 w języku polskim):

BA1

BA2

BA3

BA4

Podstawy
ekonomiki
przedsiębiorstwa

(język angielski)

Podstawy
rachunkowości
zarządczej

(język angielski)

Podstawy
rachunkowości
finansowej

Podstawy etyki,
ładu korporacyjnego
i prawa gospodarczego

 

Studia Business Accounting – CIMA certification dają możliwość ubiegania się o zwolnienie z trzech egzaminów CIMA w ramach Programu CIMA na UE Katowice.

Program studiów Business Accounting – CIMA certification realizowany na UE Katowice jest w pełni zgodny ze standardami Instytutu Rachunkowości Zarządczej (CIMA) na poziomie Certificate in Business Accounting.

 

Liczba Godzin

Liczba Semestrów

Jednostka Prowadząca

Cena

186

2

Wydział Finansów i Ubezpieczeń

4300 zł