Wydział Finansów

Porozumienie ze State Street Bank GMBH

W grudniu sfinalizowano porozumienie o współpracy State Street Bank GMBH i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

State Street Bank GMBH i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 5 marca 2015 r. uroczyście podpisały list intencyjny o współpracy. Porozumienie sfinalizowano 7 grudnia 2015 r. Dokument podpisali JM Rektor prof. zw. dr hab. Leszek Żabiński oraz Scott Newman – Dyrektor Zarządzający i Simon Baylis – Dyrektor Operacyjny State Street Bank GMBH w Polsce.

Współpraca ma na celu promowanie środowiska naukowego, zawodu analityka finansowego oraz umiejętności modelowania finansowego. Jednostką wiodącą w zakresie współpracy z Bankiem jest Katedra Finansów Publicznych, Wydziału Finansów i Ubezpieczeń. W 2016 r. State Street Bank GMBH wraz z Katedrą Finansów Publicznych oraz Kołem Naukowym Modelowania Finansowego QUANTUM działającym przy Katedrze zamierzają kontynuować szereg wspólnych przedsięwzięć.