Wydział Finansów

Złoty Laur dla dra Borysa Budki

Dr Borys Budka, pracownik Katedry Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Poseł na Sejm RP, a także Minister Sprawiedliwości w 2015 r. otrzymał Złoty Laur w dziedzinie "pro bono".

W sobotę 16 stycznia 2016 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Podczas wydarzenia przyznano Laury Kompetencji i Umiejętności. Laury wręczane są w kilkunastu kategoriach dla ponad 60 wybitnych osób oraz wyróżniających się organizacji.

Dr Borys Budka otrzymał Złoty Laur w dziedzinie "pro bono". Nagroda ta przyznawana jest m.in. za:

• działania na rzecz ochrony zdrowia, pomocy społecznej i charytatywnej;
  • działania na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego;
  • działania na rzecz ochrony środowiska i regionów ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z samorządem terytorialnym;
  • działania z zakresu międzynarodowego i międzyetnicznego oraz dyplomacji społecznej;
  • działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu;
  • wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na poziomie gminy, powiatu, regionu.

Więcej informacji wraz z listą laureatów na stronie: www.laury.rig.katowice.pl.