Wydział Zarządzania

Wydział Zarządzania w pierwszej trójce wnioskodawców wg NCN

Nasz Wydział Zarządzania znalazł się na trzeciej pozycji na liście najskuteczniejszych wnioskodawców według Narodowego Centrum Nauki – ma jeden z najwyższych współczynników sukcesu w swojej grupie dziedzinowej.

4 września 2015 r. Narodowe Centrum Nauki po raz pierwszy przedstawiło zestawienie jednostek naukowych i badawczych biorących udział w konkursach NCN rozstrzygniętych w latach 2013-2014. Zestawienie prezentuje aktywność grantową wnioskodawców pod kątem współczynnika sukcesu, wysokości przyznanego finansowania oraz kategorii naukowej nadanej przez KEJN (Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych).

Według opublikowanych danych Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest trzecim najskuteczniejszym spośród wszystkich wnioskodawców w swojej dziedzinie naukowej, w grupie wspólnej oceny (GWO) HS1EK. Aż 38% składanych wniosków otrzymało finansowanie NCN. W grupie znalazło się 80 jednostek naukowych i instytucji badawczych - jedynie 5 z nich osiągnęło współczynnik sukcesu równy 30% lub wyższy.

Tabela przedstawia pierwszą piątkę w grupie HS1EK.

Współczynnik sukcesu

Wnioskodawca

Kwota przyznanego finansowania

52%