Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej "Start do własnego biznesu"

W tym roku tematem przewodnim jest eko-biznes.

I etap konkursu przeprowadzany jest w formie testu obejmującego 30 pytań jednokrotnego wyboru. Test przeprowadzany jest w szkole. Spośród uczniów, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca, wyłaniane są dwie dwuosobowe drużyny reprezentujące szkołę w II etapie.

II etap konkursu obejmuje stworzenie przez każdą drużynę wizji własnej działalności gospodarczej, przygotowanie wniosku o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności, przygotowanie biznesplanu oraz publiczne przedstawienia swojego pomysłu - autoprezentacja.

Zwycięzcy III edycji konkursu

I miejsce: Patrycja Brodawka i Jakub Marzec, autorzy pomysłu "Eco Prom" z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

II miejsce: Wiktoria Lepiorz i Natalia Misala z pomysłem "Zieleń w pracy" również z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

III miejsce: Dominika Szłapka i Klaudia Kubies z Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, które zaprezentowały pomysł "FRUP"