VI Festiwal Nauki

25.05.2018 r. na rybnickim Kampusie odbył się VI Festiwal Nauki, który zgromadził prawie 2 000 uczestników. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rybnika przy współpracy Biura Kultury oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej. Ideą tego eventu jest edukacja matematyczna, przyrodnicza, chemiczna, biologiczna, fizyczna i astronomiczna uczniów szkół podstawowych. W związku z tym, że najszybciej uczymy się przez doświadczenie wszystkie atrakcje miały charakter praktyczny. Formy realizowanych zajęć obejmowały: warsztaty, pokazy oraz ćwiczenia.

Zajęcia dla dzieci prowadzili również pracownicy naszej Uczelni: dr Ewa Wójcik (Pewne jak w banku czyli finanse w przysłowiach i jak z nich korzystać)  i dr Piotr Dąbrowski (Rynek kapitałowy na wesoło).