Wykład otwarty „Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych”

Wystąpienia publiczne to codzienność współczesnych menadżerów. Wykorzystują je do wzbudzania zainteresowania oraz zdobywania zaufania odbiorców. Dziś sukces firmy w dużej mierze zależy nie od tego, jaki ma produkt, lecz jak zaprezentuje go klientowi. Świetne wystąpienie publiczne nie jest kwestią talentu, ale umiejętności, których można się nauczyć i utrwalić. Znajomość kilku sprawdzonych zasad tworzenia prezentacji pomoże każdemu opanować tę sztukę. Warto zacząć już teraz.

14 marca o godz. 12.00 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji UE odbył się wykład otwarty dla uczniów biorących udział w II Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej - start do własnego biznesu. Tematem spotkania była „Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych”. Wykład poprowadził mgr Marcin Kopczyński.

- Mark Twain powiedział, że umysł pracuje do momentu, aż mamy wstać i wygłosić przemówienie. Coś w tym jest. Trema, obawa o reakcję publiczności, lęk przed konfrontacją z grupą to najczęstsze powody, które zniechęcają nas do wystąpień publicznych. Nie chodzi o to, aby od razu przemawiać do tysiąca osób. Jednak jeśli myślimy o własnym biznesie powinniśmy stawić czoło swoim obawom. Dlatego przekonuję młodych ludzi, żeby zaczęli ćwiczyć umiejętność wystąpień publicznych, a znakomicie przygotowana prezentacja pomoże im w realizacji planów na przyszłość.