Wyjazdy zagraniczne

Poszerzaj horyzonty wyjazdami do uczelni partnerskich!

Chcesz studiować za granicą? – wejdź na stronę Biura Współpracy Międzynarodowej – tam dowiesz się gdzie możesz wyjechać i jakie warunki należy spełnić by uzyskać stypendium.

Pilnuj terminów!!!!

Kiedy już zostaniesz zakwalifikowany – dostaniesz z BWS zaświadczenie – przynieś je wraz z kopią Learning Agreement i Harmonogramem Różnic do dziekanatu.

Co na Wydziale?

Czeka Cię wizyta u Prodziekana.

Sprawdź kiedy ma konsultacje (dr A. Kuzior lub dr K. Mitręga-Niestrój)

Weź ze sobą:

  • listę przedmiotów, które powinieneś zrealizować w UE gdybyś nie wyjeżdżał lub planujesz zrealizować w formie przedmiotów do wyboru w toku całych studiów!
  • listę przedmiotów, które chciałbyś zrealizować w Uczelni partnerskiej nieco obszerniejszą niż wymagane minimum (learning agreement) wraz z sylabusami lub opisami tych przedmiotów
  • harmonogram różnic

wspólnie z dziekanem ustalisz, które z przedmiotów zostaną uznane na poczet przedmiotów realizowanych w UE, a które i na jakich warunkach i w jakich terminach będziesz musiał uzupełnić po powrocie. Ustalenia wpisz w tabeli B w swoim Learning Agreement

Szczęśliwej drogi!!!

Kiedy już dotrzesz na Swoją Nową Uczelnię może okazać się, że niektóre z przedmiotów, które wspólnie z prodziekanem ustaliliście, są niemożliwe do zrealizowania.

Skontaktuj się z dziekanatem. Wyślij pocztą elektroniczną formularz Changes to Learning Agreement (informację na temat przedmiotów niemożliwych do zrealizowania oraz tych, które chciałbyś zrealizować w zamian) na adres opiekuna roku w dziekanacie oraz do wiadomości Karoliny Borys. Po zatwierdzeniu (mailowym) zdobywasz akceptację Uczelni Partnerskiej (podpisy koordynatorów).

Dobrze jest zdobyć oryginalne (potwierdzone) sylabusy studiowanych przedmiotów.

Teraz już możesz pilnie studiować, poznawać kraj, ludzi i promować wśród nich naszą Alma Mater.

Po powrocie :(

Zgłoś w BWM i w Dziekanacie, że wróciłeś!

Znów wizyta u prodziekana

Zabierz:

Na podstawie tych dokumentów dziekan uzna, czy może zaliczyć Ci semestr, czy też musisz coś uzupełnić.

Jeśli trzeba coś uzupełnić - ustal z wykładowcami zasady zaliczania braków. Lepiej zająć się tym tuż po powrocie i nie czekać do końca terminu wyznaczonego przez dziekana.

ROZLICZ SIE W BWM!!!

Teraz możesz starać się o kolejny wyjazd !!!