Wyjazdy zagraniczne

Poszerzaj horyzonty wyjazdami do uczelni partnerskich!

Chcesz studiować za granicą? – wejdź na stronę Biura Współpracy Międzynarodowej – tam dowiesz się gdzie możesz wyjechać i jakie warunki należy spełnić by uzyskać stypendium.

Pilnuj terminów!!!!

Kiedy już zostaniesz zakwalifikowany – dostaniesz z BWS zaświadczenie – przynieś je wraz z kopią Learning Agreement i Harmonogramem Różnic do dziekanatu.

Masz wątpliwości jak wypełnić LA? poczytaj przewodnik

Co na Wydziale?

Czeka Cię wizyta u Prodziekana.

Sprawdź kiedy ma konsultacje (dr A. Kuzior lub dr K. Mitręga-Niestrój)

Weź ze sobą:

  • listę przedmiotów, które powinieneś zrealizować w UE gdybyś nie wyjeżdżał lub planujesz zrealizować w formie przedmiotów do wyboru w toku całych studiów!
  • listę przedmiotów, które chciałbyś zrealizować w Uczelni partnerskiej nieco obszerniejszą niż wymagane minimum (learning agreement) wraz z sylabusami lub opisami tych przedmiotów
  • harmonogram różnic

wspólnie z dziekanem ustalisz, które z przedmiotów zostaną uznane na poczet przedmiotów realizowanych w UE, a które i na jakich warunkach i w jakich terminach będziesz musiał uzupełnić po powrocie. Ustalenia wpisz w tabeli B w swoim Learning Agreement

Szczęśliwej drogi!!!

Kiedy już dotrzesz na Swoją Nową Uczelnię może okazać się, że niektóre z przedmiotów, które wspólnie z prodziekanem ustaliliście, są niemożliwe do zrealizowania.

Skontaktuj się z dziekanatem. Wyślij pocztą elektroniczną formularz Changes to Learning Agreement (informację na temat przedmiotów niemożliwych do zrealizowania oraz tych, które chciałbyś zrealizować w zamian) na adres opiekuna roku w dziekanacie. Po zatwierdzeniu (mailowym) zdobywasz akceptację Uczelni Partnerskiej (podpisy koordynatorów).

Dobrze jest zdobyć oryginalne (potwierdzone) sylabusy studiowanych przedmiotów.

Teraz już możesz pilnie studiować, poznawać kraj, ludzi i promować wśród nich naszą Alma Mater.

Po powrocie :(

Zgłoś w BWM i w Dziekanacie, że wróciłeś!

Znów wizyta u prodziekana

Zabierz:

Na podstawie tych dokumentów dziekan uzna, czy może zaliczyć Ci semestr, czy też musisz coś uzupełnić.

Jeśli trzeba coś uzupełnić - ustal z wykładowcami zasady zaliczania braków. Lepiej zająć się tym tuż po powrocie i nie czekać do końca terminu wyznaczonego przez dziekana.

ROZLICZ SIE W BWM!!!

Teraz możesz starać się o kolejny wyjazd !!!