Rok akademicki 2023/2024

Drodzy Studenci

Witamy w nowym roku akademickim 2023/2024. Zapraszamy do odwiedzania strony Centrum Języków Obcych, która zapewnia dostęp do bieżących informacji.

Plany zajęć

Wszystkie zajęcia językowe odbywają się w Budynku N przy ulicy Adamskiego 7. Tam również mieści się sekretariat Centrum Języków Obcych (pokój 310N) i pokoje wykładowców.

Indywidualne plany zajęć językowych (wraz z przydziałem do grup) udostępnione zostaną pod koniec września. W tym samym czasie na stronie CJO udostępniony zostanie również plan ramowy zajęć językowych

Poziomy grup na studiach stacjonarnych

Poniższa tabela przedstawia zależność między poziomem deklarowanym w ankiecie rekrutacyjnej a poziomem grupy, do której przydzielony został student. Informacja nie dotyczy kierunku International Business. Przydział do grup językowych oparty jest o wybór, którego dokonaliście w ankiecie podczas rejestracji na studia. Wybór ten - zgodnie z informacjami przekazanymi w trakcie rekrutacji - jest wiążący. Podania o zmianę grupy będzie można składać tylko w wyjątkowych sytuacjach (zasady) po rozpoczęciu zajęć.

Poziom początkowy (deklarowany w ankiecie)

Poziom docelowy (egzamin) = Poziom grupy lektoratowej

Poziom zaawansowany B2+/C1C1 w biznesie
Poziom średni wyższy (B2)B2+ w biznesie
Poziom średni (B1/B1+)B2 w biznesie
Poziom średni niższy (A2/A2+)B1 w biznesie
Poziom podstawowy (A1+)A2+ w biznesie
Poziom początkujący (A0)

A1+ w biznesie

Rejestracja na lektoraty na studiach niestacjonarnych

Proces rejestracji na lektoraty prowadzone na studiach niestacjonarnych odbędzie się w systemie USOS po 10 października..

Rejestracja na lektoraty na I i II stopniu kierunku International Business

Proces rejestracji na lektoraty prowadzone na kierunku International Business dla 1, 2 i 3 roku studiów I stopnia i dla 1 i 2 roku studiów II stopnia rozpocznie się pod koniec września.

Studenci ze szczególnymi potrzebami

Wszyscy studenci UE w Katowicach posiadający orzeczenie o niepełnosprawności mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach wyrównawczych z języków, których uczą się na lektoratach w CJO. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Korespondencja

W związku z przepisami RODO wszelka korespondencja pomiędzy wykładowcami CJO a studentami odbywać się może tylko w ramach poczty UE Katowice. Prosimy o korzystanie z konta w domenie edu.uekat.pl, bo wyłącznie na taki adres CJO i wykładowcy CJO będą przesyłać informacje.

Życzymy udanego roku akademickiego!

Zespół CJO