Ekspert z Globalworth Poland na gościnnym wykładzie dla Studentów GMiN w ramach przedmiotu „Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi”

23 stycznia 2024 roku w ramach przedmiotu „Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi” Studenci kierunku Gospodarka Miejska i Nieruchomości mieli okazję spotkać się z Panią Magdaleną Mikulą - Asset Management & Leasing Manager w firmie Globalworth Poland.

Globalworth to wiodąca firma w branży nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w inwestowaniu i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ze szczególnym naciskiem na nieruchomości biurowe. W Katowicach firma posiada m.in. kompleksy biurowe A4 Business Park i Silesia Star.

Spotkanie ze Studentami skupiło się na ciekawej rozmowie na temat koncepcji mixed-use oraz projektów wielofunkcyjnych w Polsce. Pani Magdalena Mikula podzieliła się ze studentami swoim doświadczeniem związanym z komercjalizacją i rekomercjalizacją budynków, w tym katowickiego Supersama, który również znajduje się w portfolio Globalworth. Studenci mieli okazję dowiedzieć się, jak analizować inwestycje typu mixed-use z perspektywy inwestora, zarządcy i najemcy. Ponadto, omówione zostały wyzwania związane ze zmianą projektu mono-funkcyjnego na projekt wielofunkcyjny.

W trakcie dyskusji poruszono różnorodne aspekty projektów mixed-use, prezentując case study oraz wyzwania związane z rekomercjalizacją istniejących obiektów. Pani Magdalena podkreśliła istotność analizy rynku i dostosowywania się do zmiennych potrzeb klientów, szczególnie w kontekście projektów wielofunkcyjnych.