Wizyta studyjna Studentów kierunku Gospodarka Miejska i Nieruchomości w firmie MASTER Odpady i Energia Sp. z o.o. w Tychach

12 stycznia 2024 roku studenci II roku specjalności Nieruchomości na kierunku Gospodarka Miejska i Nieruchomości odbyli zajęcia terenowe połączone z wizją lokalną na nieruchomości przedsiębiorstwa MASTER, które wykonuje kompleksowe usługi w zakresie zagospodarowania odpadów.

Dzięki umowie partnerstwa strategicznego pomiędzy Prezydentem Miasta Tychy a kierunkiem studiów Gospodarka Miejska i Nieruchomości studenci w ramach przedmiotu Strategie i ocena efektywności inwestycji na rynku nieruchomości mieli możliwość poznać praktyczne aspekty innowacyjnego  inwestowania w zakład biologiczno–mechanicznego unieszkodliwiania odpadów jako przykład znaczenia nieruchomości specjalnych dla realizacji zadań własnych gminy. W pierwszej części spotkania studenci wysłuchali prelekcji Pana Bartosza Gogola technologa procesów fermentacji i kompostowania na temat procesów zagospodarowania odpadów i infrastruktury zakładu związanej z mechaniczną sortownią odpadów, instalacją fermentacji metanowej, beztlenowej, kompostowaniem, wytwarzaniem paliwa alternatywnego w postaci biogazu, czyli odnawialnej energii elektrycznej i cieplnej, które wykorzystywane są na potrzeby zakładu. Drugą część spotkania stanowił spacer studyjny po zakładzie. Studenci mieli możliwość przyjrzenia się procesowi unieszkodliwiania odpadów, przechodząc przez strefę mechaniczną, biologiczną oraz obiekty towarzyszące.

Szczególne podziękowania należą się Pani Katarzynie Wojsie, Głównej specjalistce ds. rozwoju w firmie Master, która zorganizowała i nadzorowała wizytę studentów GMIN oraz Panu Bartoszowi Gogoli, który odpowiedzialny był za część merytoryczną spotkania.