Wizyta studyjna Studentów kierunku Gospodarka Miejska i Nieruchomości w Porcie Lotniczym Katowice

24 stycznia 2024 roku studenci I roku kierunku Gospodarka Miejska i Nieruchomości odbyli zajęcia terenowe połączone z wizją lokalną w Porcie Lotniczym Katowice.

Dzięki uprzejmości Dyrektora  Biura Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA Pana Mariusza Osowskiego studenci, w ramach przedmiotu Gospodarka nieruchomościami II oraz Ekonomia sektora publicznego mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania Portu Lotniczego w kontekście analizy infrastruktury lotniska, stref lotniska, wpływu rozwoju transportu pasażerskiego i cargo na konieczność  realizowania wieloletniego programu inwestycyjnego rozbudowy infrastruktury Katowice Airport. Spotkanie składało się z dwóch części:

·        prezentacji działań  GTL SA ukierunkowanych na rozwój ruchu pasażerskiego, zarówno w segmencie przewozów regularnych, czarterowych jak i general aviation, które umacniają pozycję Katowice Airport jako centrum czarterowego Polski;

·        spaceru studyjnego po strefach lotniska, w tym po strefie zastrzeżonej, tj. płycie postojowej, drodze kołowania, zapleczu technicznej obsługi statków powietrznych (hangary, w których przeprowadza się serwisy samolotów), terminalu cargo.

Spotkanie poprowadził Rzecznik prasowy Katowice Airport Pan Piotr Adamczyk.