Pierwsza anglojęzyczna książka dotycząca kompleksowych uwarunkowań sprawiedliwej transformacji regionów węglowych w Polsce autorstwa pracowników Wydziału GPiTR

W dniu 28 lutego 2024 roku ukazała się pierwsza anglojęzyczna książka pracowników Wydziału GPiTR pt.: Just transition of coal regions in Poland. Impulses, contexcts, strategic recommenations.

Książka jest kompendium wiedzy na temat „punktu startowego” do sprawiedliwej i energetycznej transformacji polskich regionów węglowych. Powstała jako skutek prac nad Krajowym i Terytorialnymi Planami Sprawiedliwej Transformacji adresowanymi do 13 polskich regionów węglowych. Prace nad monografią były koordynowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Wśród autorów, poza 12 pracownikami Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych UE Katowice, znajdują się reprezentanci: Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.