Przejdź do menu Przejdź do treści

Międzynarodowy projekt pt. "Build your startup with Low-Code" [relacja]

W dniach 15-19 kwietnia br. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach realizowany był międzynarodowy projekt wspólnie z Howest University of Applied Science w Belgii, w którym uczestniczyli nasi goście oraz studenci UE Katowice. Całość wydarzenia nadzorował Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz Dziekan dr hab. Justyna Ganassali, prof. UE. Projekt dotyczył m.in. tego, jak wykorzystać AI do budowania, a kolejno do wypromowania na rynku startup'ów.

Pierwszego dnia, 15 kwietnia uczestnicy międzynarodowego projektu pt. "Build your startup with Low-Code" zostali serdecznie powitani przez Prorektora ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomira Smyczka oraz Dziekan dr hab. Justynę Ganassali, prof. UE.

Następnie Edyta Lachowicz-Santos, Dyrektor Biura Internacjonalizacji oraz jeden z goszczących u nas wykładowców - Frédéric Vlummens opowiedzili trochę o swoich miastach oraz uczelniach, tak, aby zarówno uczestnicy z Belgii, jak i Polski mogli poznać się z kulturą akademicką oraz kulturą danego kraju.

Po krótkim wstępie uczestnicy przystąpili do projektowej współpracy. O wstępie do projektu opowiedziała dr Marta Grybś-Kabocik, a następnie nasz drugi gość - Gene Vangampelaere - przgotował młodych start-uperów w temacie do AI i Low-Code. Na koniec dnia odbyły się warsztaty pt. "Jak zbudować własny startup: szanse i zagrożenia", które poprowadził praktyk Franciszek Olejnik.

 

 

Przez kolejne dni 16, 17 oraz 18 kwietnia, nasi gości wzięli udział w warsztatach pt. "Opracowanie koncepcji własnego startupu", które poprowadził prof. dr hab. Sławomir Smyczek, a kolejno przystąpili do pracy zespołowej o tematyce:

  • "Zbieranie danych dla startupu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Praktyczne warsztaty na temat inżynierii Prompt" - Gene Vangampelaere;
  • "Tworzenie niskokodowych aplikacji i przepływów pracy dla startupów" - Gene Vangampelaere;
  • "Tworzenie strony internetowej z niskim kodem dla startupu" - Frédéric Vlummens;
  • "Tworzenie materiałów promocyjnych z AI dla startupu" - dr Marta Grybś-Kabocik;
  • "Przygotowanie ostatecznej wersji startupu wraz ze stroną internetową i materiałami promocyjnymi" - dr hab. Justyna Ganassali, prof. UE.

Ostatniego dnia, w piatek 19 kwietnia przyszła pora na przedstawienie wypracowanych przez uczestników koncepcji startupów.

Na zakończenie każdy z gości otrzymał imienny certyfikat uczestnictwa w międzynarodowym projekcie pt. "Build your startup with Low-Code".

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3