Program mentoringu oraz mentoringu odwróconego w ramach projektu pt. "Program doskonałości naukowo-badawczej oraz edukacyjnej UEKAT"

W warsztatach mogą uczestniczyć:

• pracownicy, którzy deklarują w Oświadczeniu o dziedzinie nauki i dyscyplinie naukowej udział min. 50% czasu pracy w dyscyplinie ekonomia i finanse i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest ich podstawowym miejscem pracy ;
  • doktoranci Szkoły Doktorskiej, którzy realizują program kształcenia w ramach dyscypliny ekonomia i finanse.

W ramach programu pracownicy na różnych etapach rozwoju naukowego będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W projekcie przewidziano organizację łącznie sześciu spotkań, po dwa w latach 2024, 2025, 2026. W każdym roku będzie jedno spotkanie z cyklu:

•  „Od pomysłu do publikacji"  moderowane przez badaczy z dorobkiem naukowym oraz doświadczeniem w pracy naukowej i kierowanych do grupy młodszych pracowników oraz doktorantów;
  • „Innowacje w pracy naukowej" moderowane przez młodszych pracowników badawczo-dydaktycznych dedykowane badaczom z więszym doświadczeniem naukowym.

Program mentoringu realizowany jest w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwsze spotkanie warsztatowe pt. "Od pomysłu do publikacji"

Pierwsze spotkanie warsztatowe pt. "Od pomysłu do publikacji" odbędzie się w piątek 28 czerwca 2024 r. w godz. 10:30 - 15:30 w sali 5/15 w CNTI i poprowadzi je Pani dr hab. Monika Wieczorek - Kosmala, prof. UE.

Na warsztaty zapraszamy doktorantów, asystentów oraz adiunktów (zatrudnionych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nie dłużej niż 8 lat).

W ramach spotkania zostanie omówiona konstrukcja artykułu naukowego i zawartość jego kolejnych części. Szczególny akcent zostanie położony na zagadnienia metodologiczne. Warsztaty będą też obejmowały wskazówki dotyczące procesu recenzji - jak prowadzić prawidłowy dialog z recenzentami.

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Rekrutacja trwa do 31 maja 2024 r.

Aby zapisać się na warsztat należy uzupełnić formularz.