Szukasz pracy lub stażu? Zapraszamy na spotkanie z Fundacją Sustinae!

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Fundacji Sustinae, podczas którego zaprezentowane zostaną projekty wspierające studentów oraz absolwentów w wejściu na rynek pracy lub poszukujących staży zawodowych.

Projekty współfinansowane są przez PFRON i kierowane są do osób z niepełnosprawnością. Celem projektów jest wsparcie studentów/absolwentów w wejściu na otwarty rynek pracy.

W trakcie spotkania można będzie zapisać się do udziału w wybranym projekcie i w pełni skorzystać z oferowanego wsparcia!

Termin: 21 luty 2024, sala 215, budynek B, godz. 15.00.

Link do rejestracji

Porównanie dwóch projektów: TABELA

Projekt: Absolwencki start do kariery. Kwalifikacje – Kompetencje – Doświadczenie.

Termin realizacji: 01.10.2023-30.09.2024, nabór ciągły

Dla kogo?

• jesteś na ostatnim roku studiów I lub II st., doktorantem, słuchaczem studiów podyplomowych
  • lub absolwentem (status uzyskany w przeciągu 5 lat)
  • jesteś chętny do wejścia na rynek pracy

Co zyskasz?

• wsparcie doradcy zawodowego w wyznaczeniu ścieżki kariery,
  • wsparcie asystenta rynku pracy w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy,
  • szkolenia specjalistyczne, zawodowe lub kursy językowe zaproponowane przez Uczestnika (średnio 90 godzin),
  • poradnictwo specjalistyczne (np. prawnik, terapeuta, coach),
  • warsztaty treningu pracy,
  • płatny 4 miesięczny staż zawodowy (około 3000 zł miesięcznie),
  • dodatek motywacyjny.

Projekt: WORK-ON. Czas na staż!

Termin realizacji: 17.08.2023-31.12.2024, nabór ciągły

Dla kogo?

• jesteś studentem lub absolwentem,
  • posiadasz aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • jesteś chętny do wejścia na rynek pracy.

Co zyskasz?

• diagnozę sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowych,
  • zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery
  • udział w wybranym przez Uczestnika szkoleniu zawodowym (średnio 60 godzin + stypendium szkoleniowe)
  • wsparcie asystenta rynku pracy
  • poradnictwo specjalistyczne (np. prawnika, terapeuty, specjalisty ds. świadczeń, coacha, trenera aktywizacji, specjalisty job-crafting)
  • płatny 3 miesięczny staż zawodowy

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszą rejestrację. Link do rejestracji.

W razie problemów z linkiem uprzejmie prosimy o przesłanie maila na adres: centrum.dostepnosci@ue.katowice.pl o treści „Rejestracja na szkolenie, Fundacja Sustinae”.

Szczegółowe informacje: Fundacja Sustinae