Inauguracja i wybory zarządu - Koło Naukowe „Ekonomia Sportu”

Podczas spotkania inaugurującego rok akademicki 2023/2024 w Kole Naukowym „Ekonomia Sportu” odbyły się wybory zarządu, jak też dyskusja nad celami działalności oraz inicjatywami, jakie planują przeprowadzić Studenci. Skład Zarządu Koła Naukowego „Ekonomia Sportu” na kadencję 2023/2024 jest następujący:

·       Przewodniczący: Maciej Moskal (Student I roku na kierunku Gospodarka Cyfrowa),

·       Wiceprzewodniczący: Kamil Krauze (Student I roku na kierunku Gospodarka Cyfrowa),

·       Sekretarz: Adam Badura (Student 2 roku na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze).

W zebraniu udział wzięli Studenci I stopnia studiów stacjonarnych z następujących kierunków: Analityk Finansowy 2.0, Ekonomia, Gospodarka Cyfrowa, Gospodarka miejska
i nieruchomości, Gospodarka przestrzenna, Międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Koło Naukowe „Ekonomia Sportu” jest otwartą inicjatywą i prowadzi nadal rekrutację. Poniżej formularz deklaracji członkowskiej: https://forms.gle/16CqAdcSbdCYUvjv9

Opiekunem Koła Naukowego jest dr Artur Grabowski z Katedry Ekonomii.

Podczas zebrania członkowie Koła Naukowego „Ekonomia Sportu” zadeklarowali wzięcie udziału w następujących aktywnościach: konferencjach naukowych, spotkaniach z przedstawicielami biznesu sportowego, wizytach studyjnych w klubach (przedsiębiorstwach) sportowych, wspólnych wyjazdach na wydarzenia sportowe a także praktykach w klubach (przedsiębiorstwach) sportowych.

W obradach Koła Naukowego Ekonomia Sportu udział wzięło od 2017 roku ponad 45 przedstawicieli biznesu sportowego (trenerzy, menedżerowie, dyrektorzy, prezesi) z różnych dyscyplin sportu (koszykówka, lekko atletyka, piłka nożna, piłka ręczna). Z inicjatywy Koła Naukowego na Wykłady Dziekańskie przyjechali: Antoni Piechniczek (listopad 2018 r.) i Henryk Grzonka (maj 2019r.) Zorganizowaliśmy trzy Debaty Naukowe na Stadionie Śląskim w Chorzowie (2018, 2019 i 2022 rok), dotyczące współczesnego rynku sportu. Z inicjatywy opiekuna koła – nasza Uczelnia podpisała umowę o współpracy z GKS Tychy S.A. Członkowie Koła biorą udział w konferencjach naukowych i publikują artykuły w czasopismach naukowych. Warto podkreślić, iż byli członkowie Koła Naukowego Ekonomia Sportu pracują w klubach sportowych i przedsiębiorstwach funkcjonujących na rynku sportowym.

Celem Koła jest:

·        Rozwijanie wiedzy Studentów na temat współczesnego rynku sportu, ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów na rynku sportu;

·        Integracja środowiska studenckiego zainteresowanego ekonomią sportu;

·         Umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania wiedzy z zakresu ekonomii sportu;

·        Rozwój aktywności naukowej i społecznej członków oraz doskonalenie umiejętności organizacyjnych i pracy zespołowej;

·        Udział w wydarzeniach z różnych dyscyplin sportu, jakie odbywają się na obszarze województwa śląskiego;

·         Współpraca z klubami i stowarzyszeniami sportowymi oraz organizacjami w kraju i za granicą zajmującymi się ekonomią sportu;

·        Organizacja warsztatów i paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów z rynku sportu.