II Ogólnopolska Konferencja "Innowacje w Finansach i Bankowości"

W dniach 19-21 czerwca 2023 r. w Lublinie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja "Innowacje w Finansach i Bankowości" zorganizowana wspólnie przez Katedrę Bankowości i Rynków Finansowych UMCS w Lublinie oraz Katedrę Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Tematyka konferencji koncentrowała się na szeroko rozumianych zagadnieniach związanych z działalnością banków i instytucji finansowych, instrumentach finansowych oraz innych obszarach rynku finansowego, ze szczególnym naciskiem na innowacje finansowe.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele 16 ośrodków akademickich z całej Polski. Obok organizatorów swoje wystąpienia przedstawili naukowcy z: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetów Ekonomicznych w Poznaniu i we Wrocławiu oraz Uniwersytetów: Jagiellońskiego, Warszawskiego, Łódzkiego, Gdańskiego, Szczecińskiego, Mikołaja Kopernika w Toruniu, Jana Długosza w Częstochowie, Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Lubelskiej Akademii WSEI oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem JM Rektora UMCS, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Prezydenta Miasta Lublin, natomiast Patronatu Naukowego udzieliły: Komitet Nauk o Finansach PAN, Polskie Towarzystwa Ekonomiczne O/w Lublinie, Polskiego Stowarzyszenie Finansów i Bankowości oraz i Family Business Research Network - FaBeRNet.

Patronem wydarzenia był Polski Standard Płatności sp. z o.o. (BLIK), z kolei Partnerami zostały następujące instytucje: Związek Banków Polskich, Warszawski Instytut Bankowości (Bakcyl), Centrum Prawa Bankowego i Informacji (NZB) oraz Spółdzielnia Pszczelarska APIS.

Wsparcia finansowego udzielił również Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie jako Darczyńca.

Więcej na temat Konferencji: https://www.ue.katowice.pl/pracownicy/nauka-i-biznes/article/ii-ogolnopolska-konferencja-innowacje-w-finansach-i-bankowosci.html