Wykład Eksperta Związku Banków Polskich dot. nowych technologii w finansach i bankowości cyfrowej

W dniu 28 lutego br. na zaproszenie prof. dr hab. Janiny Harasim kierownik Katedry Bankowości i Rynków Finansowych w progach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach gościliśmy Pana Bartłomieja Noconia, praktyka i eksperta w dziedzinie zastosowania nowoczesnych technologii w finansach oraz zarządzaniu projektami bankowości cyfrowej, Dyrektora Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w Związku Banków Polskich oraz Członka Zarządu Europejskiej Rady ds. Płatności (EPC) z siedzibą w Brukseli.

Wygłoszony wykład pt. "Cyfrowe (r)ewolucje - bankowość, płatności, technologie" wzbogacił wiedzę studentów kierunków Finanse i rachunkowość oraz Analityk Finansowy 2.0 o informacje praktyczne. Pan Bartłomiej Nocoń, będący pomysłodawcą i współautorem szeregu innowacji bankowych, zwrócił uwagę słuchaczy na dynamiczny rozwój systemu płatniczego oraz bankowości elektronicznej i mobilnej w Polsce, jaki miał miejsce w okresie ostatnich kilkunastu lat. Studenci mieli również możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w zakresie wdrażania nowych rozwiązań technologicznych w sektorze bankowym oraz nowymi trendami i wyzwaniami na rynku.

www.ue.katowice.pl/pracownicy/aktualnosci/article/wyklad-z-ekspertem-zwiazku-bankow-polskich-dot-nowych-technologii-w-finansach-i-bankowosci-cyfrowej.html