Współpraca katedry z zagranicą

Katedra Informatyki jest koordynatorem dydaktycznym przedsięwzięcia realizowanego ze środków Erasmus Programme "International Week" http://www.intweek.ue.katowice.pl/ Misją przedsięwzięcia jest promocja internacjonalizacji oraz nowych mediów w środowisku akademickim, bezpośrednim celem  jest także wzmocnienie współpracy z zagranicznymi uczelniami partnerskimi w zakresie nauczania, badań i współpracy międzynarodowej. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Informatyki i Komunikacji oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej.

Katedra Informatyki prowadzi od wielu lat współpracę zagraniczną z następującymi ośrodkami naukowymi:

• University of Luton, Wielka Brytania,
    • Trier University, Trewir, Niemcy
    • Brandenburg University of Applied Sciences,  Niemcy,
    • University of Siegen, Niemcy,
    • htw saar, University of Applied Sciences of Saarland, Niemcy,
    • Technical University Sofia, Bułgaria
    • Texas A&M University-San Antonio, USA
    • University of Cantabria, Santander, Hiszpania
    • SolBridge International School of Business Woosong Educational Foundation, Korea
    • Institute of Industrial Engineering and Management, Dacun Changhua, na Tajwanie
    • Department of Electrical and Computer Engineering, Ajou University, Suwon, Korea