V Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "Śląski Diament 2018"
V Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich
„Śląski Diament 2018” 24 – 25.11.2018 r.
zorganizowane przez:
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
- Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Folklorystyczne „Silesianie”
Projekt został objęty mecenatem Miasta Katowice.
Patronat honorowy objęli:
- JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE
- Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa
Sponsorzy i partnerzy:
- Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (C.I.O.F.F.)
- Agencja reklamy i promocji „Sympressa”
- SC CARGO
- AKCES DANCE Kraków
- Czarna Róża Art
- MASTER – Odpady i Energia
- STL Martyna Guba – Fabryka Warsztatów
- Biuro Rachunkowe Marcin Kołtun
- Przy plaży – Luksusowe apartamenty – Krynica Morska
Patronat medialny:
- TVP3 Katowice
W V Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2018” wzięło udział:
- Pary – 216 osób
- Ilość instruktorów przygotowujących tancerzy – 26 osób
- Ogólna liczba osób uczestniczących w Turnieju (uczestnicy, widzowie, wolontariusze,)
- ok. 1000 osób
23 ośrodki kulturalno-oświatowe z całej Polski:
- Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” Miejski Dom Kultury „Włókniarzy” z Bielska-Białej
- Zespół Folklorystyczny „MARYNIA” Wronieckiego Ośrodka Kultury z Wronek
- Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach
- Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika z Puław
- Niekrzesani z Katowic
- Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca “Krakowiak" z Krakowa
- Zespół Tańca Ludowego "Niezapominajka" - Miejski Ośrodek Kultury Łazy
- Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego "Malbork" z Malborka
- Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
- Zespół Tańca Ludowego „Promyki” Ośrodek Kultury w Wieliszewie z Wieliszewa
- Stowarzyszenie Popierania Kultury Ludowej „Młody Toruń” z Torunia
- Zespół Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna
- Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza z Warszawy
- Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy
- Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” Gmina Liszki
- Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Kultury i Folkloru przy Zespole Szkół Rolniczym Centum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
- Zespół Pieśni i Tańca „Perła Warmii” Lidzbarskiego Domu Kultury z Lidzbarka Warmińskiego
- Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”
- Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
- Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej z Warszawy
- Zespół Pieśni i Tańca „Małe Żuławy” Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu
- Klub Tańców Polskich „Maki i Powoje” z Krakowa
- Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” z Gdańska
Ogólna liczba osób uczestniczących w Turnieju (uczestnicy, widzowie, wolontariusze,) –1000 osób
Tancerzy oceniało 5 osobowe jury oraz sędzia skrutiner:
- Jan Łosakiewicz– sędzia główny sędzia ekspert z Warszawy
- Danuta Wojciechowska – sędzia konsultant z Warszawy
- Katarzyna Bilska– sędzia konsultant z Torunia
- Anetta Ciok – sędzia z Malborka
- Romuald Kalinowski – sędzia z Rzeszowa
- Marek Wieremiejko – sędzia skrutiner
Turniej rozegrano w 7 kategoriach wiekowych.
Łączę wyrazy szacunku,
Jerzy Stasica
Dołącz do nas