Europejski Kongres MŚP i Future Entrepreneurs

W dniach 10-12 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - największe spotkanie sektora MŚP w Europie. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest Partnerem wydarzenia oraz Partnerem Głównym ścieżki tematycznej dla młodych Future Entrepreneurs 2016 w ramach EKMŚP.

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Nauka – Biznes – Samorząd. Razem dla gospodarki". O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy, w tym z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W czasie kongresu, podczas wybranych sesji, naszą uczelnię reprezentowali:

11 października 2016 (wtorek):

• Sesja: Urząd Pracy jako znaczący partner i koordynator lokalnego rynku pracy
    11.30-13.30; sala 24; wśród ekspertów: prof. dr hab. Andrzej Rączaszek
  • Sesja: Miasta od nowa. Rewitalizacja. Szanse i wyzwania
    11.30-13.30; sala 11; moderator: dr Adam Polko

12 października 2016 (środa):

• Sesja: Formy zatrudnienia – jak utrzymać balans pomiędzy potrzebami przedsiębiorstwa a komfortem pracownika na tle zmieniającego się prawa pracy
    9.00-11.00; sala 7; wśród ekspertów: prof. UE dr hab. Jan Wojtyła
  • Sesja: Synergia logistyki,technologii i marketingu dla e-commerce podstawą rozwoju polskiego e-handlu na lata 2016-2020
    11.30-13.30; sala 11; moderator: dr Rafał Żelazny

Więcej na: www.ekmsp.eu

Future Entrepreneurs 2016 – cykl spotkań z inspirującymi postaciami świata, biznesu i nauki

W ramach EKMŚP w dniach 11-12 października, w godz. 9:00-16:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (sala 23) odbyły się również spotkania z liderami biznesu, polityki i mediów z całego świata "Future Entrepreneurs 2016", dedykowane głównie studentom i absolwentom, ale także pozostałym uczestnikom Kongresu.

Moderatorami poszczególnych elementów programu ścieżki byli eksperci UE Katowice: dr Marcin Baron, dr Bartłomiej J. Gabryś oraz prof. UE dr hab. Artur Świerczek.

Future Entrepreneurs obejmuje m.in.:

• V4 Youth Debate - spotkanie inauguracyjne FE 2016 z udziałem oficjalnych delegacji studenckich z uczelni wyższych Grupy V4,
  •  Dwa dni spotkań z liderami życia gospodarczego i społecznego,
  • Panel dyskusyjny "Pasja + Biznes = Sukces. Nie tylko zysk – realizacja pozafinansowych celów motorem napędowym działalności biznesowej",
  • Panel dyskusyjny "American Dream vs. American Reality".

Więcej o Future Entrepreneurs 2016 na: www.futureentrepreneurs.eu

Wydarzenie na Facebooku.

Organizatorem EKMŚP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a organizatorem ścieżki Future Entrepreneurs 2016 działające przy niej Forum Młodych.