Akcja Szybki PIT

18 marca 2016 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się akcja szybki PIT. W tym dniu od godziny 9.00 do godziny 14.00, na specjalnie przygotowanym stanowisku w Studenckiej Poradni Finansowej (bud. D obok bankomatu) pracownicy z Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach na specjalnie przygotowanym stanowisku pomogą wysyłać zeznania drogą elektroniczna.

Do złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną należy przygotować następujące dane:

• PESEL,
  • NIP (dot. podatników prowadzących działalność gospodarczą lub będących zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),
  • informację otrzymaną od płatnika (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT40A/11A) lub wypełniony formularz zeznania.

Osoby, które posiadają więcej niż jedną informację od pracodawcy prosimy o zsumowanie kwot znajdujących się w poszczególnych rubrykach (tj. przychodów, kosztów, zaliczek pobranych na podatek, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne),

• kwoty przysługujących ulg i odliczeń,
  • kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 r.,
  • dowód osobisty.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wiedzy i pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Katowicach przy wypełnianiu i wysyłaniu zeznań podatkowych za 2015 r. przez Internet.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Studenckiej Poradni Finansowej i na Facebook'u