Stypendia DAAD 2017/18

Informujemy, że opublikowana została najnowsza oferta stypendialna DAAD na wyjazdy w roku 2017/2018. Więcej informacji na stronie Biura Międzynarodowej Wymiany Studentów lub bezpośrednio na stronie www.daad.pl.

________

DAAD to Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst e.V.), jest największą na świecie organizacją wspierającą międzynarodową wymianę studentów i naukowców oraz stowarzyszeniem niemieckich szkół wyższych. Wspiera internacjonalizację niemieckich szkół wyższych, rozwój germanistyki i nauczania języka niemieckiego za granicą. Utrzymuje sieć przedstawicielstw rozmieszczonych na całym świecie, docentów i stowarzyszeń byłych stypendystów oraz informuje i doradza na miejscu w danym regionie. Wspiera kraje rozwijające się w kształtowaniu szkolnictwa wyższego Jest organizacją pośredniczącą w zagranicznej polityce kulturalnej i oświatowej Republiki Federalnej Niemiec.