Targi Work&Travel na UE w Katowicach

Marzy Ci się praca za granicą? Chcesz wyjechać do Stanów Zjednoczonych i przeżyć przygodę życia? A może chcesz dowiedzieć się jak poszerzyć swoje kwalifikacje już na studiach? Work&Travel skierowane jest właśnie do Ciebie.

Work&Travel to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, dzięki której studenci mogą dowiedzieć się praktycznie wszystkiego, co związane jest z wyjazdem za granicę. Podczas akcji odbędzie się spotkanie z pracownikami konsulatu Stanów Zjednoczonych, którzy m.in. wyjaśnią procedury uzyskiwania wizy wjazdowej do USA.

Zainteresowani wyjazdami, otrzymają również możliwość wysłuchania ofert szkoły językowej, firm ubezpieczeniowych oraz biur podróży. Jednocześnie odbywać się będą prezentacje firm z tematyki szkoleń, kursów, certyfikatów oraz sytuacji studenta na rynku pracy. Zapraszamy zatem do budynku B Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dnia 29 października 2014 r. w godzinach 9:00-15:00.

Work&Travel to program skierowany do studentów, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jak sama nazwa mówi dotyczy pracy za granicą, głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy też Australii. W większości przypadków organizacją takich wyjazdów zajmują się konkretne firmy, które zapewniają umowę,  często bezpłatny lot, odbiór z lotniska, miejsce na campie, kieszonkowe, bezpłatne utrzymanie i wyżywienie. Na miejscu studenci są szkoleni, natomiast później podejmują swoją pracę.

Jest to fantastyczna przygoda, nie tylko ze względu na samo miejsce, ale przede wszystkim ludzi i doświadczenie, jakie można tam zdobyć. Work&Travel to nie tylko możliwość podjęcia pracy, poznania nowych przyjaciół - to także uczenie się życia na własną odpowiedzialność, polegania na sobie i dopilnowania, by wszystko poszło zgodnie z planem.