Wyjedź do Niemiec na 10 dniowe szkolenie

Instytut Regionalny w Katowicach zaprasza studentów do udziału w projekcie non-profit "Living together in Diversity, resolving conflicts, building an inclisive Europe" w ramach ERASMUS+.

Projekt "Living together in Diversity, resolving conflicts, building an inclisive Europe" to 10-dniowy pobyt w Niemczech – na międzynarodowym kursie (treningu / szkoleniu) dla osób pracujących (lub chcących pracować) z młodzieżą. Uczestnicy będą pochodzić z Niemiec, Francji, Włoszech, Chorwacji, Polski, Rumunii i Węgier).

WYBRANE KORZYŚCI

• Ciągłe używanie języka obcego (wymagana dobra -komunikatywna- znajomość angielskiego lub niemieckiego),
  • Nawiązanie kontaktów z młodymi ludźmi z 7 krajów Europy, poznanie innych kultur,
  • Świetne, nowoczesne warsztaty rozwijające kompetencje interpersonalne (pełny program szkoleń znajdziesz na witrynie www.InstytutRegionalny.pl)
  • Zapoznanie się z nowoczesnymi metodami edukacyjnymi,
  • Podniesienie kompetencji w zakresie fundraisingu,
  • Możliwość napisania wspólnego projektu, który będzie zrealizowany

CO JEST ZAPEWNIONE

Wszystko – wyżywienie, noclegi w 2-osobowych pokojach (jedynki za dopłatą 15 euro noc), refundacja kosztów przejazdu w 2 strony do kwoty 275 euro (więc „w cuglach” wystarczy), szkolenia, materiały szkoleniowe.

KIEDY?

Od 15 do 24 października br.

GDZIE?

Gustav Stresemann Institute, Klosterweg 4, 29549 Bad Bevensen (www.gsi-bevensen.de).

KOSZT

Jedynym kosztem jest jednorazowa opłata wpisowego – 75 euro dla studentów i osób niepracujących. 100 euro dla reszty. Projekt jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+

Gustav Stresemann Institute in Niedersachsen e.V. We współpracy z:

• Instytut Regionalny w Katowicach, Polska;
  • Arci Comitato Territoriale di Catania, Włochy;
  • Magyarorszagi Sonnenberg Kor, Węgry;
  • Peace in Action Training and Research Institute of Romania, Rumunia;
  • Sonnenberg Hrvatska, Chorwacja;
  • CEFIR, Francja;

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ

Rekrutacja trwa do 1 września 2015 r. [proszę wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy, który można pobrać z witryny www.InstytutRegionalny.pl] na adres biuro@instytutregionalny.pl z tematem "Erasmus+"]. Wszelkie pytania proszę kierować do koordynatora projektu: Ewelina Stachura, 505 911 990, biuro@instytutregionalny.pl.