I miejsce dla studentek logistyki

Aleksandra Bieleń oraz Klaudia Kulińska, studentki czwartego roku logistyki na Wydziale Ekonomii oraz członkinie Naukowego Koła Logistyki "Dialog", zajęły I miejsce w konkursie na najlepszy referat na VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków Pollogus 2015.

Konferencja odbyła się w dniach 12-13 listopada 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Ich praca pt. "Potencjał adaptacyjny technologii TPMS w Polsce oraz korzyści finansowe wynikające z wdrożenia systemu" znalazła uznanie Komitetu Naukowego Konferencji.

W swoim referacie studentki dokonały studium przypadku, analizując kosztowo wpływ ciśnienia w oponach na utrzymanie maksymalnej efektywności paliwowej pojazdu oraz przebieg opon. Przeprowadziły również analizy wielkości polskiego rynku, któremu dedykowany jest system telematyczny Tire Pressure Monitoring System.

Podczas oceny wystąpień uczestników uwzględnione zostały takie kryteria, jak: cel oraz wartość merytoryczna referatu, swoboda wypowiedzi referujących, forma oraz treść prezentacji, realizacja zakładanego celu, czyli ocena metodyki przeprowadzonych badań. Reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zajęły najwyższy stopień podium, zdobywając główną nagrodę. Co więcej, po pozytywnej ocenie recenzentów, zwycięski referat zostanie opublikowany w monografii "Logistyka. Współczesne wyzwania" pod redakcją prof. zw. dr hab. inż. Jacka Szołtyska oraz dr Beaty Detyny.