"Katowice - Miasto Zdrowia" - kolejna akcja prozdrowotna

9 maja odbyła się kolejna akcja profilaktyczna w ramach projektu "Katowice – Miasto Zdrowia". Wszyscy chętni mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego pomiaru cukru, ciśnienia, wagi oraz tkanki tłuszczowej, a także poznać zasady resuscytacji.

Badania profilaktyczne odbyły się w budynku A przy ul. Bogucickiej 3 (parter) w godzinach od 10:00 do 13:00. Przy okazji badań zainteresowani mieli możliwość zapisania się do Programu ZdrowJa. Uczestnik Programu otrzyma rabaty na komercyjne wizyty w przychodni CenterMed, zniżki do klubu fitness oraz dostęp do Indywidualnego Konta Zdrowotnego.

Celem projektu jest zachęcenie przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów oraz mieszkańców Katowic do poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowia, a także do zdrowszego trybu życia.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Medycyna Polska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, przychodnią akademicką CenterMed, Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ, Grupą Medycyna Polska oraz IFMSA Śląsk.

Szczegółowe informacje na temat akcji profilaktycznej znajdują się na stronie internetowej