Katowice Miasto Zdrowia na UE Katowice

Badania, konkursy oraz promocja zdrowego trybu życia, czyli ciąg dalszy akcji "Katowice Miasto Zdrowia"! 30 maja po raz kolejny na kampusie odbyła się akcja prozdrowotna, w której chętnie brali udział zarówno studenci, jak i pracownicy.

miasto zdrowiaW trakcie prozdrowotnych akcji każdy student i pracownik mógł skorzystać z darmowych badań takich jak pomiar cukru, ciśnienia, tkanki tłuszczowej oraz wagi.

Zainteresowani mieli również szansę wygrać atrakcyjne nagrody, m.in kaski rowerowe i bidony oraz skorzystać z porad dietetycznych czy instruktażu pierwszej pomocy.

Celem projektu jest zachęcenie przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów oraz mieszkańców Katowic do poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowia, a także do zdrowszego trybu życia.

Organizatorem akcji jest przychodnia Centermed, Stowarzyszenie Medycyna Polska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ, Grupą Medycyna Polska oraz IFMSA Śląsk.

Szczegółowe informacje na temat akcji profilaktycznej znajdują się na stronie internetowej

Relacja z wydarzenia prowadzona była na Uczelnianym profilu na Instagramie oraz Snapchacie.