Kolejna edycja Tygodnia Integracyjnego dla cudzoziemców

25 września 2017 r. rozpoczęła się kolejna edycja Tygodnia Integracyjnego dla zagranicznych studentów studiujących na naszej Uczelni. Gościmy w tym roku około 60 nowych studentów długoterminowych m.in. z Ukrainy, Białorusi, Ghany, Nepalu, Wietnamu, a także Tajlandii. Zostali oni przyjęci na studia I i II stopnia prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim na naszych wydziałach.

Podczas całego tygodnia studenci mieli okazję poznać Uczelnię, miasto oraz region. Wzięli udział w imprezach integracyjnych ze studentami polskimi (wolontariuszami programu Anioł Stróż) oraz ze studentami zagranicznymi, którzy przyjechali w ramach wymiany (ok. 130 osób).

W tym semestrze, na naszej Uczelni kształcić się będzie ponad 200 studentów z 24 krajów z całego świata m.in. Brazylii, Azerbejdżanu, Tajwanu, Gruzji, Republiki Kosowa. Najliczniejszą grupą są studenci z Hiszpanii. Wydarzenie zostało przygotowane przez Biuro Komunikacji Marketingowej we współpracy z wolontariuszami, Biurem Współpracy Międzynarodowej, Biurem Rekrutacji oraz ESN UE Katowice.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była Globalna Wioska, podczas której nasi studenci zagraniczni prezentowali tradycyjne potrawy ze swoich krajów. Uczestników powitał uroczyście Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Witamy wszystkich serdecznie w naszej Alma Mater i życzymy samych sukcesów!