Międzynarodowa konferencja EUROWEEK 2015

Zakończyła się międzynarodowa konferencja dydaktyczna EUROWEEK 2015 pod nazwą: "Creativity and Entrepreneurship: From idea to Business".

W minionym tygodniu Uniwersytet gościł 160 studentów i nauczycieli z 18 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Włoch oraz Polski.

Studenci, dobrani w sześcioosobowe międzynarodowe zespoły projektowe, przedstawiali przed jury konkursowym złożonym z przedstawicieli zagranicznych uczelni wyniki projektów, nad którymi pracowali w minionym semestrze. Jury wyłoniło 3 najlepsze projekty, przyznano również nagrody za najlepszy artykuł oraz najlepsze stanowisko promujące projekt. W tej kategorii nagrodzony został projekt pt. "Creativity and Workspace - Why great ideas were born in the right workspace" opracowany przez studentki Wydziału Finansów i Ubezpieczeń, panią Aleksandrę Kraus i panią Annę Dzieżę pod nadzorem merytorycznym prof. Wojciecha Dyducha.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali pożegnalnej w restauracji Sztygarka w Chorzowie.

Pobyt zagranicznych studentów i nauczycieli obfitował w liczne atrakcje. Pomimo wytężonej pracy związanej z przygotowaniem projektów, uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia kopalni Guido, Browarów Tyskich i Krakowa, duża grupa zwiedziła również Muzeum Pamięci w Oświęcimiu.

Pobyt zorganizowano w klimacie typowo śląskim, zarówno pod względem miejsc, które chcieliśmy pokazać naszym gościom jak i pod względem kuchni, tradycji i zwyczajów. Były więc rolady i modro kapusta, wędrówki szlakiem katowickiej moderny, mini-lekcje gwary śląskiej, a informacje nt. regionu uzupełniliśmy prowadząc na Facebooku cykl opowiadań pt. Silesia Stories.

Goście byli bardzo zadowoleni z pobytu w Katowicach, w ankietach ewaluacyjnych ocenili bardzo wysoko zarówno program dydaktyczny jak i ogólną organizację konferencji i wydarzeń, które jej towarzyszyły.

Pożegnaniom nie było końca, mamy nadzieję, że kolejna edycja EUROWEEKA w 2016 roku, której gospodarzem będzie ECAM w Brukseli będzie równie udana.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.