Międzynarodowa konferencja naukowa na Ukrainie

W dniach 10-11 kwietnia br. w Irpieniu koło Kijowa odbyła się przy czynnym udziale pracowników naszego uniwersytetu  międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Sustainability: gospodarka – ekologia – zarządzanie".

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Dochodów i Opłat Ukrainy, Narodowy Uniwersytet Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy (gospodarz konferencji), Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Zaporoski Uniwersytet Narodowy. W skład Rady Programowej konferencji weszły Dziekan Wydziału Zarządzania UE Katowice, Pani Profesor Krystyna Jędralska oraz Pani dr Agnieszka Dziubińska z Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem (Zakład Zarządzania Strategicznego).

W trakcie konferencji podpisano także list intencyjny w sprawie zawarcia umowy o współpracę pomiędzy Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach a Wydziałem Finansów i Bankowości Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy w Irpieniu.

Referaty na konferencji przedstawili: dr Agnieszka Dziubińska, dr Marcin Komańda, dr Jan Czempas oraz mgr Adam Janiszewski.