Ostatni dzień zapisów na Europejski Kongres - spotkaj liderów osobiście

W dniach 12-14 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Nauka – Biznes – Samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI". To największe spotkanie sektora MŚP w Europie.

Rejestracja na Kongres potrwa do 9 października br., do godz. 24.00. Udział w kongresie jest BEZPŁATNY. Zapisy na: www.ekmsp.eu

W czasie Kongresu, podczas wybranych sesji, naszą Uczelnię reprezentować będą:

• prof. Andrzej Klasik; sesja: Przedsiębiorczość niejedno ma imię "Małe firmy driverem gospodarki kreatywnej" (środa, 14 października, 11.30-13.30; MCK, sala 5); oraz wydarzenie towarzyszące: "Debata o przyszłości Śląska – wystąpienia podsumowujące" (wtorek, 13 października,  16.15-18:30; MCK, sala 7)
  • dr Grzegorz Głód; sesja: "Jak uzdrowić system ochrony zdrowia?" (środa, 14 października, 11.30-13.30; MCK, sala 8)

Ponadto w dniach 13-14 października, w godz. 9:00-16:00 odbędą się spotkania z liderami biznesu, polityki i mediów z całego świata "Future Entrepreneurs 2015", dedykowane głównie studentom i absolwentom, ale także pozostałych uczestnikom Kongresu. W roli moderatorów poprowadzą je:

• Edyta Lachowicz-Santos, Kierownik Zespołu Promocji Zagranicznej, Biuro Promocji i Nowych Mediów; Wiceprzewodnicząca grupy eksperckiej EMPLOI w EAIE (European Association for International Education).
  • Marek Kiczka, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W ramach "Future Entrepreneurs 2015" z uczestnikami spotkają się: Kamil Durczok, Rafał Brzoska, Sohrab Fadai, Krzysztof Jędrzejewski, Chris Garcia, Matt Domogała, Dimitris Tsigos, Anna Kruk i Wojciech Kruk Jr., Luca G. Donelli, Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, Dariusz Żuk, Michał Sadowski.

Sylwetki i harmonogram spotkań: Future Entrepreneurs – idea i prelegenci.pdf

Więcej o FE 2015 na stronie internetowej oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

Uczestnicy Kongresu to przede wszystkim przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów, władz rządowych