Podjęliśmy wyzwanie Ice Bucket Challenge

W piątek 29 sierpnia br. o godz. 13:00 przed Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przewodniczący Parlamentu Studenckiego został oblany lodowatą wodą przez kilkudziesięciu pracowników i studentów w każdym wieku.

Uniwersytet został nominowany do wyzwania w środę 27 sierpnia. Na podjęcie wyzwania było 48 godzin. "Chcieliśmy to zrobić w sposób odpowiedzialny. Dbając o środowisko, ale też nie chcąc marnować wody pitnej, podczas gdy w niektórych regionach świata jej brakuje, do akcji wykorzystaliśmy wodę z budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, który wyposażony jest w system uzdatnia wody deszczowej. Przy okazji podlaliśmy też trawnik" - mówi prof. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu.

Na naszym reprezentancie nie została ani jedna sucha nitka. - Cel jest tak szczytny, że na uczelni informacja o akcji rozprzestrzeniła się w błyskawicznym tempie. Wykonałem to zadanie z dużą chęcią. - mówi Jakub August, przewodniczący Parlamentu Studenckiego. - Cieszę się, że przypadł mi ten zaszczyt, choć muszę powiedzieć, że nieźle zmarzłem! - dodaje z uśmiechem.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z wydarzenia.

W ramach akcji studenci i pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zobowiązali się wesprzeć Stowarzyszenie Dignitas Dolentium, które opiekuje się chorymi na stwardnienie boczne zanikowe (SLA).

Do wyzwania Ice Bucket Challenge Uniwersytet nominował trzy inne uczelnie zrzeszone w Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (SUN): Politechnikę Śląską w Gliwicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

Głównym celem akcji Ice Bucket Challenge jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na chorobę stwardnienia bocznego zanikowego (Amyotrophic lateral sclerosis – ALS).

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach został nominowany do wyzwania przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Nominacja została umieszczona przez szkołę w komentarzu na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego w serwisie Facebook pod jednym z wpisów.

Media o wydarzeniu: