Podsumowanie rekordowej edycji EEC

5 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się konferencja prasowa podsumowująca Europejski Kongres Gospodarczy 2017. Przedstawione dane liczbowe potwierdziły, że była to rekordowa pod każdym względem edycja!

"9000 uczestników EEC, 2000 uczestników "Liderów Przyszłości" i niezliczona ilość obserwatorów w sieci" - tak nasz Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE na konferencji prasowej podsumował Europejski Kongres Gospodarczy oraz odbywających się na naszym kampusie "Liderów Przyszłości" (imprezę towarzyszącą EEC).

W wydarzeniu uczestniczyli także znamienici goście:

• Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC,
  • Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski,
  • Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego,
  • Marcin Krupa, prezydent Katowic,
  • Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP SA, inicjator EEC.

Po konferencji prasowej odbyło się spotkanie ze studentami współpracującymi podczas organizacji IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podczas którego rozdane zostały certyfikaty i upominki. Organizatorzy Kongresu serdecznie podziękowali wolontariuszom, którzy licznie uczestniczyli w przygotowaniach tego prestiżowego wydarzenia, a także w samych wykładach. Jak podkreślił nasz Rektor kierując słowa do studentów: "Jestem z Was dumny, bez Was nie byłoby takich wydarzeń!".

"Podziękowania, które otrzymujemy od tak znakomitych postaci i osobowości to coś niesamowitego. Tak naprawdę, to my chcemy podziękować za okazję do przeżycia tak wyjątkowych doświadczeń, nauki kompetencji miękkich, pracy w grupie" - przyznał przedstawiciel wolontariuszy.

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego zgromadziła:

• ponad 9 000 uczestników z Polski i zagranicy
  • ponad 800 prelegentów