Pokaz siły badmintonistów UE na Akademickich Mistrzostwach Śląska

17 stycznia br. odbyły się zawody I rundy Akademickich Mistrzostw Śląska w Badmintonie. AZS UE Katowice wystawił niezwykle szeroką, bo aż ośmioosobową ekipę.

W grze pojedynczej kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjna była Anna Goc zajmując I miejsce. Zwycięstwem UE zakończyły się też zmagania deblistek, gdzie Ania Goc wspólnie z Martą Zygmunt pokonały wszystkie przeciwniczki.

Męski debel reprezentowany przez Jarosława Harążkę i kapitana naszej drużyny Kajetana Sucheckiego sprawił sporą niespodziankę, bardzo przekonująco wygrywając z parą z AWF-u, a także sensacyjnie, po dramatycznym trzysetowym pojedynku, zwyciężył z reprezentantami UŚ, co ostatecznie pozwoliło naszym zawodnikom uplasować się na III stopniu podium.

Na spore brawa zasługuje nasz mikst (Karolina Grychtoł i Maciej Goryl), który zajął IV miejsce nieznacznie ustępując parze z Akademii Wychowania Fizycznego. Wynik ten jest jednak świetną pozycją wyjściową przed drugą rundą zawodów i walką o medale. Reprezentację uzupełnili Aleksander Foit i Dawid Bania, którzy, podobnie jak pozostali zawodnicy, rozegrali bardzo dobre mecze w grze pojedynczej.

Dzięki świetnej dyspozycji naszych reprezentantów, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zajmuje III miejsce w klasyfikacji generalnej wyraźnie prowadząc z AWF i nieznacznie przegrywając z Uniwersytetem Śląskim.

Gratulujemy zawodnikom i opiekunce sekcji dr Danucie Palicy.